Kurdaş: Dünya III’üncü Dünya Savaşına gidiyor

17 Ocak 2016, Pazar - 12:46

SP GİK Üyesi – Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş “Çetin bir süreçten geçiyoruz. Bu durum sadece Türkiye’yi ilgilendirmiyor. İnsanlık dünyadan daha büyük bir hızla dönerek 3. Dünya savaşına doğru yol alıyor” açıklamasında bulundu.SP İzmit İlçe Başkanlığı Aralık ayı divan toplantısı Antikkapı’da yapıldı. Divan toplantısına SP GİK Üyesi – Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ve partililer katıldı. Toplantını açılış konuşmasında SP İzmit İlçe Başkan Vekili Sedat Doğuuslu yaptı. Ardından İl Teşkilat Başkanı Zafer Mutlu kürsüye geldi.

BAŞKANLIK TARTIŞMASI YOK

Partide yaşanan başkanlık tartışmalarına son noktayı koyan Mutlu “Bugün İl Teşkilat Başkanı olarak karşınızdayım. Uzun bir zaman İlçe başkanı olarak karşınızdaydım. Bugün il teşkilat başkanı olarak karşınızdayım. İlçeler olarak önümüzde ilçelerimizle ilgili kongre takvimi var.  Bunlarla ilgili çalışmaları başlattık. İstişare çalışmalarımız devam ediyor. Şu an için ilçe başkanımızla alakalı bir sıkıntı yok. İzmit İlçe Başkanlığını 1.5 yıldır yaptım. Beş aylık süre zarfından katılımlarla divan toplantıları yapılacaktır. Başkanlık tartışmaları yoktur. Mayıs ayına kadar heyecan içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Herkesin teşkilatı ayağa kaldırmasını bekliyoruz” dedi. SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu’nun konuşması sonrasında söz alan SP GİK Üyesi - Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, “Orta Afrika Cumhuriyeti’nde Müslümanların eti yamyamlar tarafından yeniyor” dedi.

MÜSLÜMANLARI YAMYAMLAR YİYOR

Programa misafir olarak katılan SP GİK Üyesi - Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, “Çetin bir süreçten geçiyoruz. Bu durum sadece Türkiye’yi ilgilendirmiyor. İnsanlık dünyadan daha büyük bir hızla dönerek 3. Dünya savaşına doğru yol alıyor. İslam coğrafyasında hem zihinsel hem de kara işgali yapılıyor. Irak’ta, Pakistan’da, Hindistan’da, Bangladeş’te Müslümanlar katliamlara ve kötü muameleye maruz kalıyor. Suriye’de zaten uzun zamandır büyük sıkıntılar var. Suriye’de 450 bin Müslüman katledildi. İslam ülkeleri parçalanması için büyük çaba gösteriliyor. Orta Afrika Cumhuriyeti’nde Müslümanların eti yamyamlar tarafından yeniyor. Fransa tarafından tam destek veriliyor” dedi.

ELHAMDÜLİLLAH SAADET VAR

Kurdaş, “Doğu ve Güneydoğu’da şehirler boşaltılıyor, kanlı bir oyunun senaryosu ihva ediliyor. Bu fotoğraf çok acı bir resmi ortaya koyuyor. Bu çerçevede bazı şeyleri analiz etmek lazım. Elhamdülillah bu ülkede milli görüş var, elhamdülillah bu ülkede Saadet Partisi var. Saadet Partisi sadece Türkiye için değil, İslam coğrafyası için umuttur ve kurtuluş çaresidir.  Bizimle ilgili birçok spekülasyon ortaya kondu. Bizler bu mezhepçiliğin hortladığı bir ortamda bizim duruşumuz önemlidir. Bizler İslam Coğrafyasının mezhep savaşına itilmemesi için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.   

YAFTA YAPIRTIRDILAR

SP var olmaya devam etmektedir diyen Kurdaş “Bu yaşanan süreçte ruh kökü olmak çok önemlidir. Suriye meselesi ortaya çıkması sonrasında SP’nin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmıştır. Milli Görüş hükümet ortağı olduğu zaman başarılar herkes tarafından bilinmektedir. SP mecliste 50 milletvekili ile muhalefet ederken neler yaptığını hatırlayın. Milli Görüş meclis dışında olduğu zaman bile muhalefeti ile dedikleri ortaya çıkmıştır. Her zaman ithamlarda bize bulundular. Bir sürü yafta yapıştırılmak istendi” şeklinde konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki