Kurbanlıklar Görücüye Çıktı

Kurbanlıklar Görücüye Çıktı
01 Eylül 2016, Perşembe - 14:59

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurbanlıklarda satış yerlerine geldi. Geçtiğimiz sene Çayırova Akse Mahallesi Yapı Kredi Üssü Karşısında kurulan hayvan satış yeri bu senede aynı yerinde hizmet veriyor.

 

Çayırova hayvan pazarında bu sene büyükbaş hayvanlar 7 bin TL ile 15 bin TL, küçükbaş hayvanlar ise 500 TL ile bin 200 TL arasında satışa sunuluyor. Çayırovaya Erzurum ve Bayburtdan gelen büyükbaş yayla kurbanları tercihlerin ilk sırasında gösteriliyor. Hayvan satıcıları ise şuan için piyasanın daha yeni kurulduğu için açılmadığını söylerken, satışların ilerleyen günlerde artacağını ifade etti.

KURBAN SATICILARININ UMUTLU BEKLEYİŞİ BAŞLADI

Uzun yıllardır besicilik yapan kurban satıcıları yaptıkları açıklamada "Şuan için piyasa açılmadı. 25 hayvan getirdik, bunlardan 1 tane satabildik. Pazarı daha yeni kuruldu. Bu sene büyükbaş hayvanlar 7 bin TL ile 15 bin TL, küçükbaş hayvanlar ise 500 TL ile bin 200 TL arasında satışa sunuyoruz. Fiyatlarda geçen seneye göre yüzde 20 gibi bir artış oldu. Bunun nedeni ise tosunların kıt olması. Bazı vatandaşlarda büyükbaş hayvanların fiyatlarının yüksek olduğunu söylüyor. Sebep ise illerde hayvanların pahalı olması. Bu haftadan sonra vatandaşlar pazara ilgi göstermeye başlar. Ayrıca bizlere geçen sene olduğu gibi böyle güzel bir yer ayırdığı için Çayırova Belediyesine teşekkür ediyoruz" dediler. Öte yandan Çayırova Belediyesi tarafından hayvan satış yerlerinde bütün ihtiyaçlara cevap verecek alanlar bulunuyor. Ayrıca zabıta ekipleri ise sürekli kontroller yapıyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki