KURBAN BEREKETİ YIL BOYU SÜRSÜN

KURBAN BEREKETİ YIL BOYU SÜRSÜN
09 Eylül 2016, Cuma - 22:52

 Türk kızılayı Çayırova şube başkanı sayın Halil Keskinoğlu mübarek kurban bayramı öncesi Kızılayın kurban çalışmalarını anlattı.

Sayın Halil Keskinoğlu “Türk Kızılayı her zaman her yerde vatandaşının yanında olduğu gibi, kurban bayramında  ve sonrasında da yıl boyu ihtiyaç sahipleriin yanında olmaya devam ediyor. Kızılaya bağışlanan kurbanlar dini kurallar çerçevesinde kesilerek konserve haline getiriliyor ve yıl boyunca tüm Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor” dedi.


KURALINA UYGUN
Sayın Keskinoğlu, bağışlanan kurbanlıkların islami şartlara uygun biçimde din görevlisi eşliğinde kesildiğinin, ayrıca tüm kurbanlıkların veteriner kontrolünden geçirildiğinin ve
işlemlerin noter huzurunda gerçekleştirildiğinin önemle vurguladı.
 
HERŞEY AMACINA UYGUN
Kızılay’ın yardım kampanyası ile vekaleti alınan kurbanlarınız, kuralına uygun olarak kesiliyor, amacına uygun olarak konserveleniyor. Tüm yıl yardımsevenlerden gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan konservelerle, bayramın bereketi yıl boyu sürüyor.

YARDIMSEVENLER SINIR TANIMIYOR
Kızılay’a yurt dışında kesilmek üzere kurban vekaleti verilebilirsiniz, sınırların ötesinde bayramı bekleyen ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürebilirsiniz. Kızılay bu sene Balkanlar’dan Orta Asya’ya, Afrika’dan Ortadoğu’ya ve Güney Asya’ya kadar yaklaşık 30 ülkede kurban kesimi gerçekleştirecek.. 
 
NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRSİNİZ?

Öncelikle Çayırova Kızılay şubesine başvurabilirsiniz. Tel: 02627449900
Kızılay’ın internet sayfası üzerinden “Vekâleten Kurban” menülerini kullanarak elektronik işlemle,
168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından telefonla,
Tüm bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları, 
Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Kızılay Posta Çeki hesabı ve
Ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden doğrudan yapabilirsiniz..

KURBAN DERİLERİNİ NE YAPACAĞIZ DİYE DÜŞÜNMEYİN...

Türk Kızılayı Çayırva şubesininden aşağıda numaraları yazan gönüllü arkadaşlarımızı aradığınızda kurban derilerini istediğiniz yerden teslim alacaklardır. Kurban bereketi yıl boyu sürdüğü gibi bağışladığınız kurban derileride ihtiyaç sahiplerine umut olacaktır.

Şube 02627449900

Fatih Yeşilkaya 05468264157

Muammet Aydın 05446444136Sayın Hallil Keskinoğlu “Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın kurban bayramını kutlar, bedenlerine sağlık keselerine ve ömürlerine bereket, kurbanlarının kabul olmasını dilerim “ dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki