KTO KORELİLERLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR

28 Şubat 2015, Cumartesi - 21:29

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, Güney Koreli firmaların üst düzey yöneticileriyle toplantıda bir araya gelerek stratejik işbirlikleri noktasında görüşmeler

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, ilimizde yatırımı bulunan Güney Koreli firmaların üst düzey yöneticilerini toplantıda ağırladı. Koreli şirketlerle oda üyeleri arasında ticari bağ kurmak, özellikle bu şirketlerin satınalma taleplerinin oda üyesi firmalardan temin edilmesini sağlamak amacıyla düzenlenen toplantıya; Hyundai Hysco Ceo’su Ha Young Choİ, Hstr Hwaseung Otomotiv ve Yedek Parça Fabrika Müdürü Mehmet Türk, Finans Müdürü Dongjin Yu, DSC Otomotiv ve Koltuk Sistemleri Genel Müdürü Kwang Hae Kim, İdari İşler ve İnsan Kaynakları Şefi Bora Gözebe, Seoil Plastik Ürünleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi Genel Müdürü Hyung Yul Kim, Üretim Müdür Yardımcısı Derya Çınar, Muhasebe Müdürü Müzeyyen Kaya, DAS Otomotiv CEO’su Seungpyo Hong, İdari ve Mali İşler Müdürü Mirsat Demirel, DUAL Borgstena Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Joon Seok Lee, Fabrika Müdürü Ömer Kalk, Eins Otomasyon Muhasebe Müdürü Emir Kutay İnce ve Teknik Sorumlusu Muhsin Arıcan katıldı. Toplantıda ayrıca KOTO yönetim kurulu ve meclis üyeleri de yer aldı.

TÜRKÇE VE TÜRK KÜLTÜRÜ EĞİTİMİ

Toplantı, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ’ın sunumuyla başladı. Oda hakkında Güney Koreli konuklarına bilgiler veren Özdağ sunumunu, hizmetler ve yakın vadede hayata geçirmeye hazırlandıkları projelerle tamamladı. Başkan Özdağ’ın ardından firma yöneticileri, yapacakları yatırımlar ve iş hacimleri ile ilgili kapsamlı bilgiler verdi. Toplantıda, Güney Koreli yöneticilerle; vize, Kocaeli’nin sosyal donatı alanları, elde edilen istatistiki verilerin taraflarca paylaşılması gibi konular masaya yatırılırken, şirketlerin istatistiki veri taleplerinin Kocaeli Ticaret Odası tarafından, yine şirketleri satınalma taleplerinin oda üyesi firmalardan temin edilmesi konusu da görüşüldü. Oda üyelerinin, hammadde ve yedek parça temininde uluslararası standartlardaki ihtiyaçlara cevap verebilecek yetkinlikte olduğunu ve işbirliğine açık olduklarını söyleyen Başkan Özdağ, Güney Koreli yöneticilerin başta kentimizi ve kültürümüzü daha yakından tanıyabilmeleri için KOTO Akademi’de Türkçe ve Türk kültürü eğitimi açılabileceğini de kaydetti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki