“Köy tadında mahalle olduk"

16 Ekim 2014, Perşembe - 13:42

 

 

Geçtiğimiz aylarda kurulan Dilovası Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimi Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ı ziyaret etti.

 

GELENEK VE GÖRENEKLER YAŞATILACAK

Yeni Büyükşehir yasasıyla birlikte köy statüsünden mahalle statüsüne geçen köylerde kültürleri yaşatmak için kurulan Dilovası Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimi Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ı makamında ziyaret etti. Kurucu Başkanlığını Ruhi Arın, Başkan Yardımcılıkları Doç.Dr. Numan Akdoğan, Dilovası Belediyesi meclis üyesi Kadir Teke ve yönetiminde Çerkeşli Köyü Muhtarı Aytaç Erdem, Köseler Köyü Muhtarı Selami Toklar, Demirciler Köyü Muhtarı Şahin Kot ve Tepecik Köyü Muhtarı Tacettin Güler'in yaptığı Dilovası Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimi Başkan Toltar'ı ziyaretinde köy statüsünden mahalle statüsüne dönen köylerinde gelenek ve göreneklerin devam ettirilmesi için kurulan derneklerinin bundan sonraki süreçte köy tadında mahalle olacaklarını, ilçe kültürüne katkı sunacaklarını ve kent kültürünün geliştirilmesi için çalışacaklarını söyleyerek Dilovalılık bilincini aşılayacaklarını belirtiler. Dernek yönetimi çevre sorunları hakkında da Başkan Toltar'dan destek istediler.

 

KÖY KÜLTÜRÜ YAŞATILMALI

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar da  Dilovası Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adı altında kurulan yeni derneğe başarılar dileyerek başladığı konuşmasında "Derneklerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Belediye olarak derneklerimizi önemsiyoruz. İlçemizin ve köylerimizin gelişimine katkı sunacak olan her derneğimizin ve STK'mızın yanındayız. Onların fikirlerine, tecrübelerine önem veriyoruz. Belediye başkanı olarak bizim üstümüze ne düşerse elimizden geleni yapmaya hazırız. Bende bu derneğin fahiri üyesiyim, çünkü Çerkeşli köyü kütüğüne kayıtlıyım. Büyükşehir başkanımızın da bahsettiği gibi köylerin tarihi dokusunu, geleneklerini, örf ve adetlerini yaşamak ve sonraki nesillere aktarmak gerçekten güzel isabetli bir karar iyi bir karar. İyi bir düşünce olmuş takdir ediyorum."dedi. 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki