KOÜ’nün projesi TÜBİTAK’tan destek alacak

10 Kasım 2015, Salı - 14:12

“Kocaeli Üniversitesi Ar-Ge Strateji Belgesi (Enerji, Mekatronik ve Polimer Malzemeler)” başlıklı proje önerileri, TÜBİTAK tarafından açıklanan destek programı kapsamında kabul edildi.

TÜBİTAK, “1000-Üniversitelerin Araştırma ve Geliştirme Potansiyelinin Artırılmasına Yönelik Destek Programı’nın “1000-2015-1 Üniversitelerde Ar-Ge Strateji Belgesi Hazırlatılması ve Uygulatılması” başlıklı çağrısı kapsamında 2015 yılı 1. döneminde sunulan ve değerlendirmeye alınması uygun bulunan 167 projeye ilişkin değerlendirme sürecini tamamladı. Proje önerileri, panellerde, "Üniversitenin Seçilen Alandaki Ar-Ge Kapasitesi", "Proje Yönetimi ve Ekip" ile "Ulusal/Uluslararası Kazanımlar" boyutlarında incelendi. Panel sonuçlarını onaylayan TÜBİTAK, 75 proje önerisinin desteklenmesine karar verdi.

DESTEKLEME KARARI

Bu çerçevede yapılan değerlendirmeler sonucunda, Kocaeli Üniversitesi’nden başvurulan ve önerilen projeler arasında yer alan "Kocaeli Üniversitesi Ar-Ge Strateji Belgesi (Enerji, Mekatronik ve Polimer Malzemeler)” başlıklı proje önerilerinin desteklenmesi kararı alındı. Proje yöneticiliğini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır’ın yaptığı proje önerilerinin, Enerji Alanı proje yürütücülüğünü Prof. Dr. Engin Özdemir, Mekatronik alanı proje yürütücülüğünü Prof. Dr. Hasan Ocak, Polimer Malzemeler alanı proje yürütücülüğünü ise Doç. Dr. Güralp Özkoç yapmakta.

ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK

Hazırlanacak “Kocaeli Üniversitesi Ar-Ge Strateji Belgesi”, belirlenen alanlarda üniversitenin görünürlüğüne ve rekabet gücüne önemli katkı sağlayacaktır. Ayrıca program kapsamında başvurusu desteklenen üniversitelerin, bu destek sonucunda hazırlayacakları Ar-Ge Strateji Belgesi’nin TÜBİTAK tarafından kabul edilmesi koşuluyla, bu üniversitelere, TÜBİTAK’ın “1003 – Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı” ve "1004 – Mükemmeliyet Merkezi Destek Programı” kapsamında büyük ölçekli proje başvurusu yapma imkânı da sağlanacaktır.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki