KOÜ’de yetişecekler

KOÜ’de yetişecekler
09 Haziran 2016, Perşembe - 19:05

KOÜ Eğitim Fakültesi ve TÜBİTAK işbirliğinde üstün yetenekli öğrencilere yönelik barış eğitimi gerçekleştirilecek.

TÜBİTAK’ın “4004–Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları” başlığı altında desteklediği Üstün Yetenekli Öğrencilere Barış Eğitimi projesi, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Üzeyir Ogurlu tarafından yürütülüyor. Üstün yetenekli tanısı almış 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim, 4-9 Eylül tarihleri arasında toplamda 40 üstün yetenekli öğrenciye verilecek. KOÜ Umuttepe Kampüsü Eğitim Fakültesi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan proje için son başvuru tarihi  1 Ağustos Pazartesi.

Geçen yıl yine aynı ekip tarafından üstün yetenekli öğrencilere yönelik Küresel Vatandaşlık eğitimi gerçekleştirilmiş ve yoğun bir başvuru olmuştu. Bu seneki proje için daha fazla tecrübeli oldukları belirten Yrd.Doç.Dr. Üzeyir Ogurlu, Barış Eğitimi proje ekibini daha da güçlendiğini belirtti. 


ÜCRETSİZ OLACAK
4-9 Eylül arasında toplamda 40 öğrenci katılım gösterebileceği eğitimler 6 gün süresince devam edecek. Sınırlı sayıda katılımcıya hizmet verecek olan projeye Türkiye’nin dört bir yanından www.barısegitimi.org internet adresindeki başvuru formunu doldurarak veya KOÜ Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Başkanlığı’na müracaat ederek başvuru formlarını elden teslim ile katılım talebinde bulunmak mümkün. Eğitime katılacak olan öğrencilerde Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi olmaları veya Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik Araştırma Merkezi’nden ‘üstün zekalı’ raporuna sahip olma ön koşulu aranıyor. Başvuru sayısının beklenenden fazla olması durumunda, öğrenciler kura yöntemiyle belirlenecek. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki