KOÜ’de öğrenciler yürüdü

KOÜ’de öğrenciler yürüdü
01 Aralık 2015, Salı - 09:22

 

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Can Dündar için Umuttepe yerleşkesinde yürüyerek basın açıklaması gerçekleştirdi

 

Diyarbakır’da düzenlenen saldırıda öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ile Mit TIR’ları hakkında yaptığı haber sonucunda tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar Kocaeli Üniversitesi öğrencilerince anılarak yaşananlar lanetlendi. 70 kişilik grup ilk olarak saat 12.00’da KOÜ İletişim Fakültesi önünde toplandı. Öğrenciler daha sonra KOÜ Sosyal Tesislerine ‘’ Hırsız katil Erdoğan, Tahir Elçi ölümsüzdür, Katil Işid işbirlikçi AKP’’ sloganları atarak yürüdü. Sosyal tesisler önüne gelen öğrenciler burada bir basın açıklaması düzenledi.

 

YAŞANAN OLAYLARI KINADI

Grup adına basın açıklamasını Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Diren Göymen okudu. Yaşanan bu olayları şiddetle kınadıklarını belirten Göymen, ‘’ İktidarı süresince uyguladığı baskıcı ve gerici politikaları milli irade ve sandıktaki çoğunluk söylemleriyle meşrulaştırmaya çalışan Erdoğan ve AKP iktidarı, 7 Haziran seçimlerinde umduğunu bulamamış ve Erdoğan’ın başkanlık hayalleri suya düşmüştür. Bu seçimi gayrimeşru şekilde tamamlayan sarayın dayattığı 1 Kasım seçimlerine gidilirken, AKP eliyle 5 aylık bir plan devreye sokulmuş, uygulanan baskı, şiddet ve terör politikalarıyla hızla AKP karşıtlığında birleşen kitleler sokaktan uzaklaştırılmaya ve sindirilmeye çalışılmıştır’’ şeklinde konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki