KOÜ Diş Hekimliği DUS’ta zirvede yer aldı

KOÜ Diş Hekimliği DUS’ta zirvede yer aldı
31 Temmuz 2016, Pazar - 12:20

Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen 2015 Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı (DUS) başarı sıralamasında, Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye’de eğitim veren 41 Diş Hekimliği Fakültesi arasında birinci sırada kendine yer buldu.

5 yıllık bir fakülte olan Diş Hekimliği Fakültesi’nden, mezun olan öğrenciler Diş Hekimi oluyor. Mezun olduktan sonra Diş Hekimliği alanında uzman olmak isteyen Diş Hekimleri, Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı’na giriyorlar. Sınav sonucunda başarı gösteren Diş hekimleri, sekiz ana bilim dalından birini tercih ederek, o alanda uzmanlaşıyorlar.

GENÇ VE DİNAMİK BİR KADRO
Ülkemizde 2012 yılından bu yana Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı yapılıyor. Bugün itibari ile 33 Devlet ve 8 Özel olmak üzere toplam 41 Diş Hekimliği Fakültesi’nin eğitim verdiği ülkemizde YÖK tarafından açıklanan bilgilere göre Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2015 DUS puan ortalamasında ilk sırada yer alma başarı gösterdi. Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali İhya Karaman, genç ve dinamik bir kadroya sahip olduklarını ve bu başarının her geçen gün artarak devam edeceğine inandıklarını belirtti. Prof. Dr. Karaman, dört yıldır yapılan DUS sınavında böylesine bir başarıyı yakalamanın önemine vurgu yaparak, “Bu başarıda emeği bulunan hocalarımıza, araştırma görevlilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Bizleri her zaman destekleyen Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye de minnet borçluyuz.” dedi. 2008-2009 eğitim öğretim yılında eğitim hayatına başlayan ve giderek büyüyen Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi şu an 21 öğretim üyesi, 34 araştırma görevlisi ile hizmet veriyor. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki