KOTO’da okul projesi için somut adım

29 Nisan 2015, Çarşamba - 21:50

Kocaeli Ticaret Odası Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Mart Ayı Meclis Toplantısı’nda KOTO’nun okul projesi için somut adım atıldı ve projeyi takip edecek bir vakıf kuruldu.

Kocaeli Ticaret Odası’nın Mart Ayı Meclis Toplantısı, 2014 yılı Meslek Komiteleri Ödül Töreni ile başladı. Odanın meslek komitelerinin katılım, öneri, organizasyon proje, grup çalışması alanlarında ve KOTO Akademi Özel Ödülü alanında ödül aldığı tören renkli sahneler yaşandı. Gerçekleştirilen mecliste KOTO’nun Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde yapmayı planladığı okul için gerekli vakıf oy birliği ile alınan karar doğrultusunda kuruldu. Bu vakıf okul projesinin hayata geçirilmesinde çalışmalara prosedürler tamamlandıktan sonra başlayacak.

 

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

2014 yılında verdikleri hizmet ve gösterdikleri faaliyetler nedeniyle altı alanda ödüle layık görülen Meslek Komiteleri üyelerine takdim edilen ödüllerin ardından Mart Meclis Toplantısı, Bülent Karagöz’ün başkanlığında gerçekleştirilmeye başlandı. İlk olarak 30 Mart tarihli toplantı zaptının görüşülerek oybirliği ile onaylandığı toplantının ikinci maddesi olan aylık faaliyet raporu KOTO Başkanı Murat Özdağ tarafından sunuldu. Aylık faaliyet raporunu sunan Özdağ, KOTO’nun öncülüğünde açılan İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’yla ilgili konuştu.

 

VAKIF SENEDİ HAZIRLANDI

Özdağ, "Fuar komisyonumuzun çok büyük emekleri sonunda İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’nı açıyoruz. Kısa bir sürede çok iyi bir çalışmayı ortaya koyduk. Bu şehir bizim. Bu şehri ne kadar canlandırırsak kentimiz için o kadar faydalı olur. Bizim tek isteğimiz budur. Ticaretinde durağanlaştığı bugünlerde de böyle fuarlar bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor” dedi. Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde KOTO’nun kuracağı okulun yönetimiyle ilgili bir vakıf kurulma gerekliliği bulunduğunu aktaran Murat Özdağ, bir vakıf senedinin hazırlandığını söyledi.

 

BU ONURU YAŞAMALIYIZ

Özdağ, “Arslanbey’de kuracağımız okul için bir vakıf kurmamız gerekiyor. Eğer okulu bir dahaki seneye yetiştireceksen bu vakfı kurmalıyız. Bununla ilgili büyük illerdeki vakıf çalışmalarını inceledik. Bir vakıf senedi hazırladık. Vakfı da mütevelli heyeti kuracak” diyerek üyelerden yetki istedi. Daha sonra söz alan Yaşar Can, “Vakfın kurulması için yetkiyi hemen verelim. Fakat bu vakfın kurucu üyeleri arasında KOTO’nun 61 meclis üyesinin de bulunmasını istiyoruz. Madem bu vakfı kuruyoruz. Bu onuru da yaşamalıyız” dedi. Can’ın bu talebi bu şekilde kalabalık bir yönetim kurulu oluşturulması durumunda karaların zor şekilde alınabileceği gerekçesiyle olumlu karşılanmadı. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki