KÖŞKER’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, yayınladığı mesajla vatandaşların ve Gebze’lilerin Kurban Bayramı’nı kutladı.
02 Ekim 2014, Perşembe - 17:40

Hac görevini ifa etmek üzere kutsal topraklarda bulunan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, yayınladığı mesajla hemşehrilerinin ve tüm İslam Dünyasının Kurban Bayramını tebrik etti. 
 
BAYRAM SEVİNCİNİ BİRLİKTE YAŞAYALIM
 
Bayramların sevinç, mutluluk, tanışma ve kaynaşma günleri olduğunu belirten Başkan Köşker, “Kurban Bayramı, mü’minleri Allah’a yakınlaştıran, bizleri bencil duygulardan arındırarak paylaşmayı, birlikteliği ve dayanışmayı öğreten müstesna bir bayramdır” dedi.
Başkan Köşker, Kurban Bayramı mesajında şu görüşlere yer verdi:
“Sevginin ve saygının simgesi olan bayramlarda, dargınlıkları bir tarafa bırakarak akrabalık, komşuluk, kardeşlik ve dostluk bağlarını güçlendirmeliyiz. Milletçe kenetlenerek, birlik ve bütünlüğümüzü pekiştirmek için bir fırsat olarak görmeliyiz. Kurban Bayramı’nı anlam ve önemine uygun kutlarken, yakın çevremizden başlayarak, ülkemizde ve dünyanın değişik yerlerinde muhtaç durumda bulunan insanlara yardım elini uzatmalı, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeli, Bayram’ın coşkusunu onların da yaşamalarını sağlamalıyız.
 
KARDEŞLİK BAĞLARI YENİDEN TESİS EDİLMELİ
 
Bayram sevincinin ve coşkusunun yılın her gününde yaşanması temennisiyle tüm hemşehrilerimin, vatandaşlarımızın, Türk ve İslam Dünyası’nın Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Bayram vesilesiyle İslam dünyasında akan kanın ve yaşanan çatışmaların sona ermesini temenni ediyor, kardeşlik bağlarının yeniden tesis edilmesi ümidiyle, huzur içinde nice bayramlara erişmemizi diliyorum. Bayramınız mübarek olsun”
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki