Köşker’den İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. Yıldönümü mesajı

11 Mart 2015, Çarşamba - 11:43

 

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921 tarihinde kabul edildiğini hatırlatan Başkan Köşker, “Milletimizin kalbine tercüman olan, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün simgesi İstiklal Marşımızı her zaman coşkuyla okumaya devam edeceğiz” dedi.

AKİF MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDE TAHT KURDU

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un sadece bir düşünce ve edebiyat adamı değil, aynı zamanda bir ahlak ve mücadele adamı olduğunu belirten Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşımız biri diğerinden ayrı düşünülemeyen iki büyük değerimizdir” dedi.

Başkan Köşker mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Mehmet Akif Ersoy, sadece bir şair değil, aynı zamanda büyük bir mücadele ve ahlak adamıdır. Yarışma için konulan para ödülünü kabul etmeyerek İstiklal Marşı’nı aziz milletimize hediye etmiştir. İstiklal Marşımızın her bir mısraında bir azim, coşku, umut ve milletimizi harekete geçirme arzusu vardır. Kalemini, edebi ve sanatsal gücünü vatanına ve milletine hizmet için icra eden Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u bu anlamlı gün vesilesiyle bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz. Milletimizin kalbine tercüman olan Milli Marşımızı her zaman coşkuyla okumaya devam edeceğiz”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki