KÖŞKER: YANINIZDAYIZ

Dünya Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte hünerlerini sergileyen öğrencilerin gösterileri büyük beğeni topladı. Başkan Köşker, “Engelli evladı olan anne babaların şefkati ve evlat sevgisi bizleri duygulandırıyor, gözlerimizi yaşartıyor. O ana babaların yanında olmak, destek olmak, var olan imkanları onlara sunmak bizlerin önceliği” dedi.
13 Mayıs 2014, Salı - 18:20

FARKINDALIK YARATMALI

Gebze Cumhuriyet Meydanı’nda Engelliler Haftası etkinliği düzenlediği. Gebze Kaymakamlığı ve Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Gebze Belediyesi’nin katkılarıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Dünya Engelliler Haftası etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Engelli öğrencilerin hazırladığı müzik, dans ve sanatsal faaliyetler meydanı dolduran Gebzeliler tarafından ilgiyle izlendi. Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanı sıra ilçe protokolü temsilcilerinin de katıldığı etkinlikte selamlama konuşması yapan Başkan Köşker, engellilerin topluma kazandırılması ve entegresi için farkındalığın yaygınlaştırılması gerektiğinin altını çizdi. Yerel yönetimler olarak imkanlar doğrultusunda Gebze’deki engellilerin hayatını kolaylaştıracak hizmetleri hayata geçirmeye çalıştıklarını vurgulayan Başkan Köşker,  bunun ilk adımının olarak hizmete soktukları engelli taşıma aracı olduğuna dikkat çekti.

KÖŞKER: YANINIZDAYIZ

Engelli taşıma aracıyla, engelli vatandaşların ulaşım engelini bir nebze olsun gidermeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Köşker, alınacak yeni araçla bu hizmetten daha fazla engelli vatandaşın yararlanmasını sağlayacaklarını söyledi. Başkan Köşker, engelli çocukların yaz aylarında gönüllerince eğlenerek spor yapabilmeleri için yaz spor okullarını onların emrine sunduklarını da sözlerine ekledi. Engelli ailelerinin yanlarında olduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Köşker, “Engelli evladı olan anne babaların şefkati ve evlat sevgisi bizleri duygulandırıyor, gözlerimizi yaşartıyor. O ana babaların yanında olmak, destek olmak, var olan imkanları onlara sunmak bizlerin önceliği” dedi.

İYİ Kİ VARSINIZ!

Başkan Köşker, evlerinden dışarı adım atmamış engellileri topluma entegre edecek özel projeler ve çalışmalar yapacaklarına da konuşmasında değindi. Başkan Köşker’in ardından söz alan Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan ise, devletin tüm imkanlarıyla engellilerin yanında olduğunu dile getirdi. Hünerlerini sergilemek üzere Cumhuriyet Meydanı’na gelen çocuklara ve ailelerine “İyi ki varsınız” diyen Kaymakam Arslan, engellilerin yaşam standartını yükseltecek çalışmalara devam edeceklerinin altını çizdi. Konuşmaların ardından meydanda sahne alan çocukların gösterileri izleyenlerden büyük beğeni aldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki