Korkutan manzara!

Değirmendere sahilinde, özellikle fay kırığının karayla buluştuğu noktaya yakın alanlarda birkaç gündür görülen toplu balık ve yengeç ölümleri bu sabah daha da arttı
03 Kasım 2015, Salı - 22:36

Gölcük Değirmendere’de yüzlerce yengeç ve balık ölüsü karaya vurdu. Dün kıyıya vuran ölü balıklar iskorpit, kırlangıç, barbun, hani balığı ile yengeç, denizyıldızı gibi dipte yaşayan deniz canlılarının oluşturdu. Tedirgin olan vatandaşlar Çevre İl Müdürlüğü ile Kaymakamlık ve belediye yetkililerine bildirdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait deniz yüzeyi temizleme teknesi de ölen balıkları incelenmek üzere kepçeyle topladı.

KİRLİLİKTEN OLABİLİR

Balık ölümlerini yaklaşık 20 metrelerde 1,5 ay önce başladığını belirten Değirmendere Spor Sualtı Topluluğu (DESSAT) Dalış Eğitmeni Murat Kulakaç ise şunları söyledi: "Balık ve kabuklu canlı ölümleri yaklaşık 1,5 ay önce başladı. Son 10 gündür de yüzeye 10 metre kala canlılar sıkışıp öldüler. Biz kirlilikten kaynaklandığını düşünüyoruz. 15-20 metre aralığında deterjan atıkları da tespit ettik. Muhtemelen kirlilikten kaynaklandı"

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki