Körfez’e Kamalak morali

21 Şubat 2016, Pazar - 23:29

SP Körfez İlçe Teşkilatı’nın 6. olağan Genel Kurulu’na SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak da katıldı. Coşkulu bir şekilde karşılana Kamalar hükümeti sert sözlerle eleştirdi

 

Saadet Partisi Körfez İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Genel Kurulu Körfez Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mevcut ilçe başkanı Ömer Faruk Coşkun’un tek aday olarak girdiği kongreye katılım ise oldukça yoğun oldu.  Kongreye Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkan ve yöneticileri, Gençlik ve Kadın Kolları Başkan ve yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı.

 

İNSAN ODAKLI

Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren SP Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, “Bugün buraya bizi genciyle yaşlısıyla toplayan hizmet aşkıdır. Ne mutlu bize. Biz Saadet Partisi Körfez İlçe Teşkilatı olarak her zaman sahada ve tüm mahallerde teşkilatlanmış olan çok büyük bir teşkilatız. Biz SP Körfez İlçe Teşkilatı olarak insanı odak noktasına koyan projeler üreteceğiz. Bundan önce nasıl çalıştıysak bundan sonra da aşkla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Kongremiz hayırlara vesile olsun” dedi.

 

YAPMAMIZ GEREKENLER

Sonrasında konuşuna İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ise ülkemizde yaşanan olaylara değinerek, “Bugün ülkemizde gün geçmiyor ki yeni bir ölüm haberi, yeni bir kaos olmasın. Ama biz sadece gözyaşlarının akmasının çözüm olmasını bekleyen bir siyasi parti değiliz. Ondan önce yapmamız gerekenler vardır diye düşünüyoruz. ABD, İsrail ve hatta BM’nin oluşturduğu bu zulümkarlık son bulacak ve yeni bir dünya düzeni kurulacak. Ama yeni bir Türkiye olmadan yeni bir dünya düzeni kurulamayacağını da biliyoruz” diye konuştu.


HAKKIM KALIR 
Ardından konuşan  Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “Biz SP olarak siyasi bir kazanç içinde değiliz. Biz yeni bir Türkiye, yeni bir dünya düzeni kurmak istiyoruz. Bu anlamda bizleri doğru bulan ama başka taraflara savrulmuş olanlara sesleniyorum; eğer benim dediklerim yanlış ise Saadet Partisi’ne sırtınızı dönün ama eğer dediklerim doğru ise hakkım kalır üstünüzde” dedi.

 

HAKLI ÇIKTIK

Terör olaylarını değerlendiren Kamalak, “Bizler mili görüşten ne gibi bir kötülük gördük ki başka taraflara savrulalım. Bugün Türkiye çok büyük bir sıkıntı içindedir. Bundan 10 yıl önce kardeşlik hukukumuz şimdikinden daha iyiydi. Dış komşularımızla ilişkilerimiz 10 yıl önce daha iyiydi. Bu durumun neden yaşandığını zamanın başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a söyledim. O dönemde bu çözüm süreci Türkiye’yi bölünmeye götürür dediğimizde bizleri dinlemediler. Yazık ki hep haklı çıktık” sözlerini kullandı.


AYLAN BEBEK VURGUSU 
Mülteci sorununa da dikkat çeken Kamalak,  “Suriye’de savaş çıktıktan sonra Türkiye bölgede yaşayan Suriyeli’lere kapılarını açtı. Biz kapıların açılmasına karşı değiliz. Ancak eğer Aylan bebekler gibi sahil kıyısına vuran bebek cesetleri olursa, ülkenin her yerinde dilencilik yapmak zorunda kalan Suriyeliler olursa biz buna karşıyız. Biz bunları Suriye’de savaş sinyalleri verilirken söylemiştik ama bizi dinleyen olmadı. Yine, maalesef haklı çıktık” dedi.


ÇORBA İÇEMEZLER

Anayasa tartışmaları ile ilgilide değerlendirmelerde bulunan Kamalak, “Adalet herkese lazımdır. Zulmün olduğu yerde adalet bulamazsınız. Anayasa elbette değiştirilebilir ama komisyon oluşturularak yapılması gerekiyor. Öyle birilerinin tekelinde anayasa değişikliği yapılmaz. Öte yandan mecliste bulunan partiler beraber anayasa yapmayı bırakın bir masaya oturup çorba bile içemezler” ifadelerini kullandı.

 

DARBE ÜRÜNÜ 
Mecliste bulunan partilerin Türkiye’yi yönetme yetkinlikleri olmadığını dile getiren Kamalak, “Anayasa’nın belli maddeleri üzerinde tartışılmayacağını dile getiriyorlar. Birbirleri ile bir türlü anlaşamıyorlar. Neden biliyor musunuz? Çünkü birisi çıkıyor bu darbe anayasasıdır, değiştirilmeli diyor, diğeri ise ilk 4 madde değiştirilemez diyor. Peki, bu ilk 4 madde de darbe ürünü değil mi?” dedi.


BAŞKANLIK SİSTEMİ

Başkanlık sistemi tartışmalara da değinen Kamalak, “Şimdi tutturmuşlar başkanlık sistemi diye. Ancak konu ile ilgili ayrıntılı bir bilgi veren yok. Başkanlık sistemini zamanında ilk dile getiren SP olmuştu. Ancak biz soruyoruz başkanlık sitemini neye göre belirliyorsunuz? İslam’a göre mi yoksa İslam dışına göre mi? Velhasıl bunların bir şey yapacağı yok. Bunlar ülkedeki gelir dağılımındaki adaletsizliği örtbas etmek için bu gibi gündemler üretiyorlar. Bunların bir şey çözeceği yok” dedi.

 

ÖMER FARUK COŞKUN’UN YÖNETİM LİSTESİ

Mehmet Ali Tahtalı, Süleyman Duman ,Hikmet Aydın, Cevat Beytekin, Fatih Sarıdoğan, İlhan Güneş, Memet Kars, Fikri Özdemir, Abdülkadir Kaymak, Hayati Doğan, Ömer Umutlu, İsmail Ünlü, İsmail Yıldız, Sezai Yoldaş

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki