Körfez’de Öğrenciler Yaza Bisikletle Giriyor

Körfez’de Öğrenciler Yaza Bisikletle Giriyor
20 Mayıs 2016, Cuma - 12:12

Körfez Belediyesi, 5. Sınıf öğrencilerine okul ve karne hediyesi olarak bisiklet dağıtımı gerçekleştiriyor. 
Körfez Belediyesi, öğrencilere yönelik yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda geçen yıl başlatılan 5. Sınıf öğrencilerine yönelik okul ve karne hediyesi olarak bisiklet dağıtımları bu yıl da sürüyor. Eğitimde başarıyı teşvik etmek için hazırlanan bisiklet dağıtım törenine Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları, Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri, Öğretmenler, Muhtarlar ve veliler katıldı.
Bisiklet dağıtım töreninin ilk ayağını Hereke Nuh Çimento Vatan Ortaokulunda gerçekleştiren Körfez Belediyesi, kent genelinde okuyan 5. Sınıf öğrencilerine toplamda 2 bin 300 adet bisiklet dağıtımı gerçekleştirecek. Bisiklet dağıtım töreninde söz alarak vizyon sahibi ve idealist bir gençlik için hizmet üretmeye devam ettiklerini söyleyen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Türkiye’nin geleceği, gençlerimizin güzel yetişmeleriyle güzelleşecek. Sağlıklı bir gençlikle sağlıklı geleceği inşa edelim istiyoruz” İfadelerini kullandı.
Sağlıklı geleceğin sağlıklı kentlerle yetişebileceğini söyleyen Başkan Baran, “Vizyon sahibi ve idealist bir gençlik için Körfez olarak yapılan çalışmalarla öncü ve örnek olmaya devam ediyoruz. Gençlerimizin en güzel şekilde yetişmelerini hedefliyoruz. Türkiye’nin geleceği, gençlerimizin güzel yetişmeleriyle güzelleşecek. Gençlerimiz gözbebeğimizdir. Bu yüzden eğitim kurumlarımıza ve amatör sporlarımıza da gereken desteği sağlıyor ve gençlerimizi sağlıklı bir yaşam için spora teşvik ediyoruz. Sağlıklı bir gençlikle sağlıklı geleceği inşa edelim istiyoruz” diye konuştu.
Belediye Başkanı İsmail Baran’ın yaptığı konuşmanın ardından bisiklet dağıtım törenine geçildi. Çocukların heyecanlarını birlikte paylaşan Başkan Baran, ismi okunan öğrencileri tek tek tebrik ederek bisikletlerini takdim etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki