Körfez Köprüsü'nde Kedi Yolu Montajı Tamamlandı

19 Ağustos 2015, Çarşamba - 12:16

Geçen Haziran ayı sonunda üzerinden yürüyerek geçilebilecek şekilde planlanan köprü inşaatındaki program, 21 Mart'ta meydana gelen kaza nedeniyle gecikmişti. Bu tarihte, köprünün her iki yakasına gerilen kablolarla monte edilen kedi yolu, Altınova ayağındaki bağlantı yerinden kopmuştu. Şans eseri olay sırasında altından gemi geçmemesi, bir faciayı önlemişti. 
Bu olayın ardından köprünün tamamlanması yolunda daha önce yapılan tüm programlar altüst olmuş, kedi yolu montajını yapan yüklenici firmanın japon mühendisi, Altınova İlçesi'ndeki mezarlıkta yaşamına son vermişti.
Yapılan tespitlerde, Türkiye'de imal edildiği anlaşılan kedi yolu kablolarının kopan bağlantı elemanlarının yenileri yurt dışında yaptırılmış, yine Japonya'dan getirtilen özel bir ekip tarafından monte edilmeye başlanmıştı. Büyük bir özenle gerçekleştirilen kedi yolunun tamamlanmasıyla, mühendis ve işçiler bunların üzerinde yürüyerek, Eylül ayı başında çekilmeye başlanacak olan ana kablolar için ön hazırlık yapmaya başladı. Bir aksama olmadığı takdirde üzerinden araçların geçeceği tabliyeleri taşıyacak olan ana kabloların çekiminin ardından, Aralık ayında da tabliyeler döşenecek ve köprü, muhtemelen yeni yılın Ocak ayında üzerinden yürünerek geçilebilecek hale gelecek.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki