Kongreden Sonra İlk Divan

Kongreden Sonra İlk Divan
14 Mart 2016, Pazartesi - 14:14

Saadet Partisi Körfez İlçe Teşkilatı Kongreden sonraki ilk ilçe divan toplantısını gerçekleştirdi. İlçe binasında yapılan toplantıya Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Fethi Görür, Saadet Partisi Körfez İlçe başkanı Ömer Faruk Coşkun, ilçe yönetimi ve gençlik kolları ve çok sayıda partili katıldı.

Divan kurulunun belirlenmesinin ardından açılış konuşması yapan Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun iktidarı sert sözlerle eleştirdi.’’ Kendi can güvenliğinden emin olan insan yok. Suriyeli çocuklarımız, kundaktaki bebekleriyle Akdeniz’in Ege’nin sularında boğuluyor. Sen kalkmış diyorsun ki ‘Ortadoğu Batılıların eline bırakılamaz’ iş işten geçtikten sonra mı aklınız başınıza geldi.  Sizin bu söyledikleriniz iç politikada sadece inşaların gazını almaktan ibarettir. Dünya da AB Bakanlığı olan tek ülke biziz. 1863 tane yasa çıkarıldı AB ye girebilmek için. Eğer yüreğinizvarsave ‘Ortadoğu Batılıların eline bırakılamaz’ diyorsanız ‘’İSLAM BİRLİĞİNİ’’ kurun. Ama yapamazsınız bunu yapmanız içinirade lazım ve ne yazık ki sizde bu irade yok! Ama inşallah bu ülkedeki İhlaslı, Şuurlu, Samimi ve İstikamet sahibi Milli görüşçüler bu ülkenin kurtuluşuna vesile olacak ve İSLAM BİRLİĞİNİ kuracak. Biz bunun heyecanını ve gayretini yüreğimizde hissediyoruz. Şeklinde konuştu.

Son olarak konuşmalarını gerçekleştiren Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi Fethi Görür Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’dan bahsederek sözlerine başladı.’’ Erbakan Hocamız ömrünün son anına kadar cihat vazifesini yerine getirmiş büyük bir liderimizdi. Hasta yatağında yatarken bile teşkilat çalışmalarını son derece titizlikle yerine getirmeye çalışmıştı. Ona atılan türlü türlü iftiralara rağmen Milli Görüş davasına son anına kadar sahip çıktı ve bir an olsun yılmadı. Şeklinde konuştu. Konuşmalarına devam eden görür, ‘’Maalesef evlatlarımız kendi inançlarında uzak yetiştiriliyor. MEB ‘İN hazırladığı sistemlerle yetiştirilen çocuklarımız İslam Ahlakından yoksun bir şekilde eğitim görüyor ve maalesef gelecek nesil İslam gayesinden uzak bir şekilde büyüyor. Erbakan hocamız yaşamı boyunca faizle mücadele etti.Şu anda Biz de Erbakan Hocanın öğrencisiyiz diyen hükümet ülkemizde faize krediye bulaştırmayan insan bırakmadı. Aynı şekilde Erbakan Hocamızın yolunda olduğunu söyleyen hükümet Amerika’dan habersiz adım atamaz hale geldi ve İslam coğrafyasındaki kan gözyaşının hakim olmasında büyük rol oynadı. Yapılan yanlış politikalarla ülkemizi bölünmenin eşiğine getirdi.2003 ‘te Irak’ın bombalanması için Amerikan uçaklarının ülkemizde Askeri üslerinden havalanması için zemin hazırladı. Ülkemizde yaşanan çatışmaları ve İslam Coğrafyasında kan gözyaşını durdurabilecek olan şey, Erbakan Hocamızın yolundan yürüyen, Milli Görüşün tek ve daimi temsilcisi Saadet Partisi’dir. Şeklinde konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki