Gebze ilçesinde evlerden kombi hırsızlığı yaptıkları belirlenen şüpheliler yakalandı

İl emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdildi;

İl Emniyet Müdürlüğümüzce çeşitli tarihlerde Gebze (7 ayrı evden kombi hırsızlığı), Körfez (2 bisiklet ve 2 evden de kombi hırsızlığı) ve Darıca (2 evden kombi hırsızlığı) ilçelerinde meydana gelen evden hırsızlık olaylarının aydınlatılabilmesi amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında hırsızlık olaylarını 3 erkek şahsın çek çek arabası kullanarak gerçekleştirdiği ve sonrasında çaldıkları eşyaları kapalı kasa bir araca koyarak ilimizden ayrıldıkları tespit edilmiştir.

Yapılan tespitler çerçevesinde faillerin tespitine yönelik yapılan çalışmalarda olayları O.D., A.D. ve H.D. isimli şahıslar İstanbul ilinde 25.06.2020 günü düzenlenen operasyon ile yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahısların İstanbul ilinde Tuzla ve Pendik ilçelerinde de 4 ayrı evden hırsızlık (kombi) olayına daha karıştıkları tespit edilmiştir.

Şüphelilerden A.D.’nin hırsızlık ve kasten yaralamadan toplam 9 ayrı suç kaydı, H.D:’nin hırsızlıktan 4 ayrı suç kaydı, O.D.’nin ise hırsızlık ve kasten yaralamadan 16 ayrı suç kaydı olduğu tespit edilmiştir.

Yakalanan şahıslar Müdürlüğümüzdeki işlemleri tamamlandıktan sonra 26.06.2020 günü adli makamlara sevk edilmişlerdir.Denildi.