‘Kocaeli’yi, Eğitimde Örnek İl Yapacağız’

07 Eylül 2015, Pazartesi - 13:59

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli’yi eğitimde örnek il yapmak için çalıştıklarını söyledi. Güzeloğlu, Amacımız, öğrencisine rol model öğretrmenlerle Kocaeli’yi örnek il yapmak. Bunun için ODAK projesi ile 4 yıllık bir program başlattık” dedi

ÖĞRETMENLERE GÜVENİYORUZ

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli’yi eğitimde örnek il yapmak için en büyük sorumluluğun öğretmenlere düştüğünü belirterek, “Öğrencilerimizin özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmesinde öğretmenlerimize önemli görevler düşüyor. Gençlerimizin eğitim ve buna bağlı insan davranışlarını belirleyen en etkili güç biz yöneticilerin güvendiği öğrencilerin rol modelleri olan öğretmenlerimizdir” şeklinde konuştu. 

4 BİN 500 ÖĞRETMENE EĞİTİM

Vali Güzeloğlu’nun talimatıyla başlatılan ve 4 yıl süreye yayılan ODAK (Ortaöğretim Değerlendirme ve Akreditasyon) Projesi kapsamında ilki bugün olmak üzere bir hafta boyunca okul yöneticileri ve liselerde görevli 4 bin 500 tarih, coğrafya, matematik, ingilizce, felsefe, fizik, kimya, biyoloji, müzik, öğretmeni eğitimden geçirilecek. Eğitimlerde 14 fakülteden 19 akademisyenin yanı sıra uzman eğitimciler de görev alacak.

35.406 ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİYE ANKET

Milli eğitim il müdürü Fehmi Rasim Çelik’in verdiği bilgiye göre, ODAK projesi kapsamında ilk yıl 170 okulda 3.249 öğretmen, 4.752 veli, 27.405 öğrenci olmak üzere toplam 35.406 kişiye anket uygulandı. Müdür Çelik, “Hedefimiz Kocaeli’yi eğitime odaklamak. Öğrencilerimizin bu yoğun program ve projelerle başarılarını arttırmalarını umut ediyoruz. Anne, baba ve öğrencilerimizden bizim gösterdiğimiz çabayı göstermesini istiyoruz” dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki