Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı tarafından ülke genelinde okul çevresı, servis araçları ve tek dal sigara uygulaması yapıldı. Kocaeli’ndeki uygulamalarda aranan 5 şahıs yakalanırken, ruhsatsız bir kafe ile tek dal sigara satan bir büfeye idari işlem uygulandı.

2018-2019 Eğitim ve Öğretim döneminde okullar ve çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde, ülke genelinde eş zamanlı “Çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik, okul çevreleri ile servis araçları ve tek dal sigara uygulaması” gerçekleştirildi. Kocaeli’ndeki uygulamaya 162 ekipte 571 personel katıldı.

ARANAN 5 ŞAHIS YAKALANDI

Kocaeli İl Asayişi, Çocuk, TEM, Narkotik, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ile İlçe Emniyet Müdürlüklerinde görevli, personellerin katıldığı uygulamalarda bin 796 şahıs sorgulandı. Sorgulanan şahıslardan çeşitli suçlardan arandıkları tespit edilen 5 şahıs yakalandı. 


 5 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Kontrol edilen 324 umuma açık yerden Karamürsel İlçesinde bulunan ve ruhsatsız olduğu tespit edilen 1 kafe ile Darıca İlçesinde tek sigara satışı yapılan bir büfe tespit edilerek haklarında idari işlem yapıldı. Denetlenen 432 okul servis aracından çeşitli eksikliler ve kural ihlalleri bulunan 11 servis aracına 2 bin 204 lira para cezası uygulandı. Ayrıca 5 araç trafikten men edildi.