Kocaelili esnaf, HGS cezaları için Bakanlığın kapısını çaldı

21 Ocak 2016, Perşembe - 13:06

Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya öncülüğündeki bir heyet OGS ve HGS cezaları ile ilgili Ankara’da görüşmelerde bulundu. Kocaelili heyet, cezaların anapara düzeyine çekilmesini istediklerini dile getirdi.Kocaelili bazı odaların yöneticileri ve temsilciler, Ankara’ya giderek OGS ve HGS’lerle ilgili gelen cezaların indirilmesi için görüşmelerde bulundu. Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, Kocaeli Servisçiler Odası Başkanı Ahmet Taşçı, Körfez Şoförler Odası Başkanı Ali Karadeniz ve Derinceli nakliyatçı Mehmet Ali Sancak’tan oluşan heyet Başkent’te Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek ile bir araya geldi.

HURDA YASASI İSTEDİLER

İhmal yüzünden ödenmeyen ya da sistem hatası yüzünden otomatik cezaya düşen HGS ve OGS borçlarını dile getiren Kemal Kaya, borçların anaparasını yatırmak istediklerini dile getirdi. Kaya, “Esnaf zor durumda” dedi. Aynıca 26 yaşından küçük şoförlerin servis aracı kullanma yasağının da kaldırılmasını talep eden heyet, isteklerini sıralarken yeni hurda yasasının çıkartılmasını da talep etti.

AYGÜN DE EŞLİK ETTİ

Kemal Kaya öncülüğündeki heyete Ankara’daki görüşmeleri sırasında AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün de eşlik etti. Aygün, esnafın sorunlarını bakan yardımcısı Coşkunyürek’e ileterek kendisinin de elinden geleni yapacağını söyledi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek ile Karayolları Düzenleme Genel Müdürü Hamza Demirdelen, esnafı dinledikten sonra sorunların çözümü noktasında yardımcı olacaklarını söyledi.

GÖRÜŞME OLUMLU GEÇTİ

Kendilerine iletilen sorunların sadece bakanlık tarafından verilecek olan kararla çözülemeyeceğini dile getiren Coşkunyürek ve Kartal, konunun meclise taşınması gerektiğini vurguladı. Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, olumlu gecen görüşmenin yakında netice vereceğini tahmin ettiklerini söyledi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki