Kocaeli’den Vergiye Dev Katkı

22 Şubat 2016, Pazartesi - 14:21

27. Vergi Haftası nedeni ile Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret eden Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun, “Kocaeli vergiye 49. 2 milyar katkı sağladı” dedi

27. Vergi Haftası nedeni ile Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun ve beraberindeki heyet Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti. Başkan Coşkun’a Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Feride Karakoç, Grup Müdürü Mustafa Küçükbalkaya ve Defterdar Dursun Ali Özel’de eşlik etti. Ziyarette açılış konuşmasını gerçekleştiren Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun, Son dönemde Maliye Bakanlığı olarak büyük atılım gösterdiklerini söyledi. Coşkun, “Bütün vergilerimizi elektronik ortamda alıyoruz. Ödevlerimizi kolaylıkla yerine getiriyoruz. Her yıl kapasite olarak artmaktayız” dedi.

 

ARTAN EKONOMİK POTANSİYEL

“Kocaeli geçen yıl 49. 2 milyar vergiye katkı sağladı” diyen Coşkun, "Geçen sene Türkiye ortalaması vergi bütçesini yüzde 15 oranında artırırken Kocaeli yüzde 25 oranında arttırdı. Tahsilat oranında Türkiye birinci sıradayız” diye konuştu. Başkan Coşkun’un ardından konuşan Vali Güzeloğlu ise, “Türkiye’de hesaplanmış verginin tahsile dönüşmesinde Kocaeli olarak 1. sıradayız. Türkiye ekonomisinde devlet bütçesine en önemli gelir sağlayan 2. iliz. Kocaelimiz her geçen yıl artan bir potansiyel ekonomiye sahip” dedi.

 
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki