Kocaeli’de operasyon

Kocaeli’de operasyon
29 Mart 2016, Salı - 15:47

Kocaeli'ninde aralarında bulunduğu İstanbul merkezli 29 ilde hayali ihracat operasyonu yapıldı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu olarak adlandırılan dev operasyon sabahın erken saatlerinde eş zamanlı olarak başlatıldı. 92 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. 40'a yakın gözaltına alınanlardan 3'ünün devlet memuru olduğu açıklandı.

KOCAELİ'DE OPOERASYON DEVAM EDİYOR

3 yıl süren teknik takibin ardından büyük operasyon eş zamanlı olarak sabah saat 06:00'da başlatıldı. Yaklaşık 1 milyar dolarlık hayali ihracat yapıldığı tespit edildi. Kocaeli'nin de aralarında bulunduğu  29 ildeki aramalar devam ediyor. 

DEV OPERASYON SABAHIN ERKEN SAATLERİNDE BAŞLADI

İstanbul'da hayali ihracat yaptıkları iddia edilen şüpheliler, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Bu arada İstanbul dışında 20'den fazla ilde de aynı operasyon kapsamında aramalar yapıldığı, şüphelilerin gözaltına alındığı bildirildi

05.30'DA OPERASYON BAŞLADI!

Sabah saat 05.30 sıralarında Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden ayrılan ekipler, başta Beşiktaş, Sarıyer ve Tuzla'da olmak üzere tespit edilen çok sayıda adrese operasyon düzenledi. Aralarında kadınların da olduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Operasyon kapsamında Beşiktaş Hisarüstü'nde bulunan bir gecekonduya gelen Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı sivil polis ekipleri adrese kapıyı çalarak girdi.

EVDE ARAMALAR YAPILDI

Şüphelilerin ev ve gösterdikleri yerlerde aramalar yapıldı. Gözaltına alınan şüpheliler Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine götürüldü. Öte yandan, İstanbul dışında 20'den fazla ilde de aynı operasyon kapsamında aramalar yapıldığı, şüphelilerin gözaltına alındığı bildirildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki