Kocaeli’de 2015’te 49 milyar lira vergi toplandı

Kocaeli’de 2015’te 49 milyar lira vergi toplandı
23 Şubat 2016, Salı - 13:42

Vergi Haftası dolayısıyla Defterdarlık ve Vergi Dairesi yöneticilerini ağırlayan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, verginin bir yurttaşlık bilinci olduğunu söyledi. Güzeloğlu, Kocaeli olarak vergi konusunda çok başarılı olduğunu da sözlerine ekledi.

21-28 Şubat tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası nedeniyle ilimizde de bir dizi etkinlikler düzenlendi. Yapılan ziyaretler kapsamında Kocaeli Defterdarı Dursun Ali Özel, Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun, Müdür Yardımcısı Feride Karakoç ve Grup Müdürü Mustafa Küçükbalkaya, dün Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti.

 

“TAHAKKUKTA İLK SIRADAYIZ”

Yapılan ziyaret sırasında konuşan Kocaeli Defterdarı Dursun Ali Özel, Kocaeli’nin İstanbul’dan sonra Türkiye bütçesine en çok katkı sağlayan il olduğunu dile getirdi. Geçen yıl 49.2 milyar TL vergi geliri elde edildiğini kaydeden Özel, “Tahakkuk tahsilat oranı bakımından ise Türkiye’de ilk sıradayız” dedi.

 

“VERGİ, YURTTAŞLIK BİLİNCİDİR”

Konukları ile yakından ilgilenen ve kurum çalışanlarının Vergi Haftası’nı kutlayan Vali Güzeloğlu ise, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Vergi; en temel yurttaşlık bilincidir. Kamu hizmetlerine katılmanın bir yoludur. Kocaeli bu konuda başarılı ve güçlü ilidir. Bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Türkiye ekonomisinin ve devlet bütçesinin en önemli ve en büyük gelir sağlayıcı ikinci kentiyiz. Vergisini düzenli ödeyen Kocaelili vergi mükelleflerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki