Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi açıldı

29 Aralık 2015, Salı - 13:37

Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi Seka Park’ta açıldı. Büyükşehir Belediyesine ait olan tarihi ev Kocaeli Üniversitesi tarafından restore edilerek kültür evi olarak hizmete sunuldu.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan tarihi ev Kocaeli Üniversitesi tarafından restore edilerek KOÜ Kültür Evi olarak Seka Park’ta hizmete girdi. Açılış törenine Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli Üniversitesi dekanları, öğretim üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı 

KURSLAR TAMAMEN ÜCRETSİZ

Açılış konuşmasını yapan Kültür Evi Müdürü Yıldırım Karadeniz, “Belediye Başkanımıza da bize böyle bir kültür evini kazandırmadaki destekleri için çok teşekkür ediyorum. Kültür evimiz haftanın 6 günü, sabah saat 08.30’dan akşam saat 19.00’a kadar öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza hizmet sunacak. Kurslarımız tamamen ücretsiz olacak. Osmanlıca, Farsça dilleri ve hat sanatı gibi kültürümüzü yansıtacak sanat dallarında kurslar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“KÜLTÜR MİRASTIR”

Karadeniz’in ardından söz alan Porf. Dr. Sadettin Hülagü, “Üniversiteler bulundukları kentle bütünleştiklerinde bir değer üretebilirler. Bir üniversitenin misyonu toplumu; sanat ve bilgiyle beslemektir. Bu bilgi evimizde önemli bir açığı kapatacağımızı düşünüyorum. Kültür, genetik yapımızın korunması için önemli bir mirastır” şeklinde konuştu. İbrahim Karaosmanoğlu ise “Kültür geniş anlamlı bir kelimedir. Damarımızdaki kan gibi, milletlerin geleceği için çok önemlidir. Kültürümüzü damla damla toplumumuzun her ferdine ulaştırmalıyız. Üniversitelere bu anlamda çok iş düşüyor” dedi.

“BÜYÜK KÜLTÜRÜN TEMSİLCİLERİYİZ”

Son olarak söz alan Hasan Basri Güzeloğlu, “Gelişme maddi temelde ne olursa olsun kültürle desteklenemezse bir önemi yoktur. Kişisel gelişimi tamamlamak kültür sayesinde olur. Edinmek kolaydır, üretmek ise çok zordur. Bizler büyük bir kültürün temsilcileriyiz. Bizlerin yapması, bilmesi, gayret etmemiz gereken konuların başında kültür gelir. Bu Kültür evi kentimize değer katacak. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi. Kurdele kesildikten sonra konuklar Kültür evini gezdiler.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki