“KOCAELİ-MARDİN KARDEŞLİĞİ ÖVGÜYÜ HAK EDİYOR”

“KOCAELİ-MARDİN KARDEŞLİĞİ ÖVGÜYÜ HAK EDİYOR”
04 Eylül 2016, Pazar - 15:21

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında 2'nci Mardin ziyaretini de tamamladı, cumartesi günü İzmit’e döndü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da yer aldığı ziyaret hakkında değerlendirme yapan Ceyhan, “Artık Mardinli bizi, biz Mardinlileri iyi tanıyoruz. Mardin bir ve beraber yaşamanın en iyi sergilendiği örnek bir şehir. İçinde bulunduğumuz milli birlik ve beraberlik ruhunu en iyi yansıtan bir şehre, en doğru zamanda gittiğimizi düşünüyorum” dedi. AK Parti Genel Merkezi tarafından hayata geçirilen Doğu’dan Batıya Kardeşlik ve Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Mardin’e ikinci giden AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 2 günlük ziyareti tamamlayıp cumartesi gecesi İzmit’e döndü. Heyette 28 yer aldı. Ceyhan’a Milletvekili İlyas Şeker, eski milletvekili Mehmet Ali Okur, il başkan yardımcıları Av.Abdullah Eryarsoy, Orhan Faruk Barış, Ahmet Türkel ve Veli Haldız, il yöneticileri Ahmet Sönmez, Nuri Güney, Ayhan Naci Yılmaz, İsmail Demir ve Kudbettin Yalçınkaya, Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Körfez İlçe Başkanı Osman Badem, İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan, işadamı Yaşar Can, Niyazi Bayar, Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Durmuşoğlu, Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Akkuş, KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy, 1’nci Bölge Türk-İş Şube Başkanı Adnan Uyar, Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt eşlik etti.

SOYLU: “FETÖ DEFTERİNİ KAPATACAĞIZ”
Kocaeli heyetiyle birlikte ziyaretlere katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, Mardin'de olmaktan gurur duyduğunu belirterek, “Pkk bir taraftan, bölgenin yeni belası DEAŞ bir taraftan, DHKP-C bir taraftan ve bu milletin bütün duygularını istismar ederek bu ülkeyi birilerinin işgaline hazırlayan FETÖ bir taraftan bu milletin ortaya koymuş olduğu siyasi iradeyi yok etmeye çalıştılar. Bazen musluklardan akan kanı gösterip tehdit ettiler, bazen evlere pusula gönderip artık bu işten vazgeçin dediler. Ama Allah'a çok şükür yolunuzdan bir tek milim sapmadınız. Hiçbir şey özgürlüğümüzün, hürriyetimizin, demokrasimizin ve oluşan kardeşliğimizin önüne geçemedi. Silahları acımasız şekilde bu millete doğrulttular, hendekler kazdılar, çukurlar kazdılar ama bizim en büyük silahımız birlik ve beraberliğimiz oldu. İşimizi yapacağız, FETÖ defterini kapatacağız ve bu milleti ortaya koyduğu irade ile bir illetten kurtarıp aydınlık geleceğimize bakacağız" dedi.

Kocaeli’den gelen STK ve iş adamlarından oluşan heyete de övgüde bulunan Bakan Soylu, “Mardin etnik ayrım üzerinden Türkiye'de bir şeyler oluşturmaya çalışanlara ayrı bir derstir. Bugün bu dersi okumayan, bu dersi anlamayan ve insan unsurunda bu dersi görmeyenlerin oluşturmak istedikleri tablo aslında hem geçmişlerine, hem de geleceklerine yaptıkları büyük bir yanlıştır" dedi. Akşam yemeğinde Kocaeli’den gelen heyet ile yakından ilgilenen ve Kocaeli’nin yaptığı yardımlardan bahseden Soylu, “Bu kardeşliğin ebediyete kadar sürmesi temennisinde bulunuyorum. Kocaeli-Mardin kardeşliği örnek alınması gerekir” dedi. 

MARDİN’E 300 BİN TL’LİK YARDIM
Mardin programının ikinci gününde Ceyhan, Mardin eski çarşı esnafını ziyaret etti. Esnaf ile uzun uzun sohbet eden Ceyhan, teröre karşı Mardin halkıyla omuz omuza olduklarını kaydetti. Mardin’e her türlü yardımı yapmaya devam edeceklerini, tüm sıkıntıları elbirliği ile çözmeye çalışacaklarını belirtti. Kocaeli heyeti 2 nci Mardin ziyaretinde kente 300 bin liralık gıda, kırtasiye ve giysi yardımı götürdü. Kocaeli’nin ardından önümüzdeki günlerde Mardin heyetinin İzmit’e gelmesi bekleniyor. 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki