Kocaeli ISU’dan Dilovası’na Altyapı Atağı

22 Ekim 2015, Perşembe - 14:52

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, Dilovası ilçesine bağlı Çerkeşli ve Demirci Mahallelerini sağlıklı içme suyu ve kanalizasyon altyapısına kavuşturmak için hazırladığı projeye başladı. 

 

PROJE BAŞLADI

İlçenin kırsal kesiminde yer alan ve Organize Sanayi Bölgeleri’nin yoğun olarak bulunduğu Çerkeşli ve Demirci Mahalleri’nde mevcut içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı artan nüfus ile birlikte yetersiz kalıyordu. İki mahallenin mevcut altyapısını yenilemek için proje hazırlayan İSU Genel Müdürlüğü, inşaat çalışmalarına bir süre önce başladı.

 

İSU, Demirci mahallesinde yaşayan vatandaşlara proje ile ilgili bilgi vermek için bilgilendirme toplantısı düzenledi. İSU Yönetim Kurulu Üyeleri Aziz Temiz ve Ahmet Ark, Planlama, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Celal Doğan, Dilovası Şube Müdürü İsmet Topal ve Gebze Bölge Koordinatörü Mahmut Yandık’ın katıldığı toplantıda Demirci Mahalle Muhtarı Şahin Kot, Çerkeşli Mahalle Muhtarı Aytaç Erdem ile mahalle sakinleri hazır bulundu.

 

 

İKİ MAHALLEDE 27 KM ALTYAPI

Dilovası Çerkeşli ve Demirci Mahalleleri İçmesuyu ve Kanalizasyon İnşaatı projesi hakkında bilgi veren Planlama, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Celal Doğan, iki mahallede toplam 27 km içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı yenileyeceklerini söyledi. Proje kapsamında Demirci mahallesinde 9 km içmesuyu ve kanalizasyon hattı ile 250 kişilik fosseptik inşa edecekleri ifade eden Doğan, projenin maliyetinin 4,5 milyon TL olacağını ve bir yıl sürecek projeyi daha erken bitirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki