Kocaeli emniyetinde terfi heyecanı

Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu, yapmış oldukları toplantı sonucu alınan kararları önceki gün akşam saatlerinde açıkladı.
14 Ağustos 2015, Cuma - 21:38

Karara göre, 118 emniyet müdürü ile 148 emniyet amirini emekliye sevk edilirken, bin 169 emniyet müdürü de terfi aldı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğünde ise 3 müdür emekliye ayrılırken 27 amir ve müdürün terfi ettirildiği öğrenildi.

Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz başkanlığında toplanan Yüksek Değerlendirme Kurulu yaptığı değerlendirmeler sonucunda, 13'ü birinci sınıf, 16'sı ikinci sınıf, 49'u üçüncü sınıf, 40'ı dördüncü sınıf olmak üzere toplam 118 emniyet müdürüyle 148 emniyet amirinin emekliye sevk edilmesine karar verdi.  Ayrıca 444 üçüncü sınıf emniyet müdürü, ikinci sınıf emniyet müdürü rütbesine; 419 dördüncü sınıf emniyet müdürü, üçüncü sınıf emniyet müdürü rütbesine; 306 emniyet amiri ise dördüncü sınıf emniyet müdürü rütbesine terfi ettirildi.

3 müdür emekliye ayrıldı

Karar, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk tarafından onaylanarak yürürlüğe girerken önceki akşamda kamuoyuna duyuruldu. Yine Merkez Değerlendirme Kurulu kararıyla da 90 başkomiserin emniyet amirliği rütbesine, 89 komiserin başkomiserlik rütbesine, 246 komiser yardımcısının ise komiserlik rütbesine terfisi uygun görüldü.  Kocaeli’nden de ise kararname ile birlikte 3 müdürün emekliye ayrıldığı 27 müdür ve amirin ise terfi ettirildiği öğrenildi.

27 amir ve müdür terfi etti
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nde terfi olan müdürlerden bazılarının Kocaeli Asayiş Şube Müdürü Kadir Alçıkaya 3. sınıf emniyet müdürlüğünden 2. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi etti. İzmit ilçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli olan Emiyet Amiri Öner Bahçekapılı ise 4. sınıf emniyet müdürü oldu. Dilovası İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürbüz 4. sınıf Emniyet Müdürlüğü'nden 3. sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki