Kocaeli Devlet tam gaz gidiyor

Yaklaşık 6 aydır büyük bir hızla inşaatı devam eden Kocaeli Devlet Hastanesi 29 Ekim’de tamamlanacak. Nisan ayında kaba inşaat bitirilecek olan hastanenin inşaatında şuana kadar 45 bin metreküp hazır beton, 5 bin 500 ton demir kullanıldı.
16 Ocak 2016, Cumartesi - 15:04

2015 yılı Mayıs ayında temeli atılan Kocaeli Devlet Hastanesi inşaatı devam ediyor. Yüzde 75’i biten kaba inşaatta toplam 30 mimar ve mühendis olmak üzere 200 kişi çalışıyor. Depreme karşı dayanıklı inşa edilen hastane 29 Ekim 2016 tarihine kadar bitirilmiş olacak.


45 BİN METREKÜP BETON, 5,5 TON DEMİR KULLANILDI

Daha önce Türkiye’nin çeşitli illerinde havaalanı, YHT garları inşaatı yapan Elron İnşaat firmasının Şantiye Müdürü Gökay Yolcu, “İş güvenliği en ön planda tutuyoruz. Defalarca yapılan denetimlerde her seferinde teşekkür aldık. 29 Ekim 2016’da hastanemiz bitmiş olacak. İnşaat biter bitmez hastalar buraya taşınacak ve eski hastanenin alanında otopark yapılacak. Sadece onkoloji binası yerinde kalacak. Nisan ayının ilk haftasında kaba inşaatın tamamı bitecek. Birkaç ay içerisinde dış cephe kompozit kaplama işlemleri başlayacak. Şuana kadar 45 bin metreküp hazır beton, 5 bin 500 ton demir kullanıldı” diye konuştu.


6 BLOKUN 4’Ü TAMAMLANDI

Devam eden inşaat çalışmaları hakkında da bilgi veren Elron İnşaat firmasının Şantiye Müdürü Gökay Yolcu, “Hastanemizin 280 araçlı açık otopark kapasitesi bulunuyor. Bina şiddetli depreme karşı ayakta durabilecek özellikle inşa ediliyor. Binanın yalıtımlarını temelde yaptık. Kaba inşaatın yüzde 75’i bitmiş durumda. 6 bloktan oluşan devlet hastanesi 45 bin 680 metrekare kapalı alanda inşa ediliyor. Son iki blokun yapımı devam ediyor. Mekanik, elektrik tesisatı, havalandırma gibi ince işlere başlandı. 58 milyon 540 bin TL’ye ihale edilen hastane inşaatında toplam 30 mimar ve mühendis görev yapıyor. Elron ve Tema firmalarının ortak yapımı ile devam eden hastanede toplam 200 kişi çalışıyor” dedi.  

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki