Kocaeli Baro’suna dört yeni avukat

24 Aralık 2015, Perşembe - 12:34

Kocaeli Barosu düzenlenen avukatlık ruhsatı yemin töreni ile dört genç avukatı daha kadrosuna dahil etti. Böylece Kocaeli Barosu’na kayıtlı avukat sayısı 1275’e ulaşmış oldu. Tecrübeli avukatların yanında stajlarını tamamlamış olan Enes Bal, İsmail Onur Aktan, Turgut Özen ve İlker Malçok, Kocaeli Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe’nin eşliğinde avukatlık yeminlerini ederek ruhsatnamelerini aldılar. Böylece Kocaeli Barosu kayıtlı avukat sayısı 1275’e ulaşmış oldu.  Kocaeli Baro’sunda düzenlenen avukatlık ruhsatı yemin törenine Kocaeli Baro Başkanı Av.Sertif Gökçe, Baro Başkan Yardımcısı Nuri Almaz, Kocaeli Baro’su üyeleri ve yemin eden avukatların yakınları katıldı.

“DİK DURMAK BİLGİYLE MÜMKÜNDÜR”

Yemin töreni öncesi konuşma yapan Başkan Gökçe; “Arkadaşlarımızın avukatlık mesleğini demokrasi ve hukuk ilkelerine inanarak yapacaklarından eminim. Avukatlık mesleği toplumun aydınlık ve en önde gelen mesleklerinden biri olduğunu bilerek yapacaklarından eminim. Türkiye’de hukuk ciddi anlamda yara aldı. Bu arkadaşlarımızın yara alan hukuk için ellerinden geleni yapacaklarına eminim.Meslek hayatına yeni adım atacaksınız. En büyük destekçiniz bilginiz olacak. Bu güne kadar aldığınız bilgilerle yetinmeyin. Çünkü dik durmak bilgiyle mümkündür”dedi.

Enes Bal Özgeçmiş

1992 İzmit doğumlu. 2014 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden mezun oldu. Avukatlık stajını Av.Abdullah Zorlu’nun yanında yaptı.

İsmail Onur Aktan

1990 İzmit doğumlu. 2014 Marmara Üniversitesi’nden mezun oldu. Avukatlık stajını Av.Cahit Çiftçi’nin yanında tamamladı.

Turgut Özen

1989 Ağrı doğumlu. 2014 Uludağ Üniversitesi’nden mezun oldu. Avukatlık stajını Av.Özden Koç’un yanında tamamladı.

İlker Malçok

1991 Sakarya doğumlu. 2013 Ankara Üniversitesi’nden mezun oldu. Avukatlık stajını Av.Zekeriya Işık’ın yanında tamamladı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki