KİTAP OKUDULAR, HEDİYELERİ KAPTILAR

19 Mart 2015, Perşembe - 11:39

 

Marmara Eğitimciler Federasyonu üyesi Kocaeli Nema Eğitimciler Derneği (KONDEDER) ve Pınar Eğitimciler Derneği yönetim kurulu ve gönüllü eğitimcilerinin işbirliği ile ortaklaşa yapılan “Kitap Okuyan Bilir” yarışması ödül töreni Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Konferans Salonu’nda yapıldı. İlkokul 2 ile Lise 12. sınıflar arasında toplam 4000 öğrencinin katıldığı yarışmada dereceye giren 120 öğrenciye tablet, bisiklet, kol saati ve zeka oyunları ile kitaptan oluşan çeşitli hediyeler verildi.

 

SALON TIKLIM TIKLIM DOLDU

Yarışmaya katılan öğrenciler ile ailelerinin katılımı ile KOTO Konferans Salonu tıklım tıklım doldu.İstiklal marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşması yapan KONEDER Başkanı Orhan Duran, “KONEDER ve Pınar Eğitimciler Derneği yönetim kurulu olarak: “İnsanın okuduğu şey benliğine işler.” Hem de insan zekâsına ket vuran her türlü engeli, iyi seçilmiş yapıtlar okumakla ortadan kaldırabilir. Kitap okumak bilgiye açılan kapımızdır. Kitap okumayı yalnızca ders içinde değil, ders dışında da yapmalıyız. Günümüzde artık internet ve televizyon kullanımının artması nedeniyle iyiden iyiye azalan kitap okuma alışkanlığı sorununu çözebilmek için farklı kitap okuma etkinlikleri yapmaktayız. Kitap Okuyan Bilir Yarışması da bu etkinliklerden bir tanesidir. Bu öğretim yılında bu yarışmanın birincisini ve ikincisini yapmış olduk. Nisan ayı içerisinde 3. kitap okuma yarışması etkinliklerine devam edeceğiz. Kültürel, sosyal ve eğitim içerikli etkinliklerimiz artarak devam edecektir.”dedi.

 

EDEBİYATÇI GÖKÇE’NİN KONUŞMASI İLGİ GÖRDÜ

Programa katılan edebiyatçı Yrd. Doç. Dr. Hasan Ahmet Gökçe de kitap okumanın önemine  vurgu yaparak, düzenlenen yarışmaların faydalarını anlattı. Yaptığı jest ve mimiklerle de salonu kah güldüren ve kah düşündüren Gökçe’nin konuşması büyük ilgi gördü.

 

120 ÖĞRENCİYE HEDİYE

Kitap okuma yarışmasına destek veren öğretmenler ile veliler adına yapılan konuşmaların ardından ilkokul 2. sınıftan lise 12. sınıfa kadar farklı yaşlardaki 4000 öğrencinin altı ayrı kategoride farklı kitapları okuyarak katıldığı yarışmada toplam 120 öğrenciye hediyeleri Yard. Doç. Dr.Hasan Ahmet Gökçe, Aktif Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Mahmut Mollarecep, KONEDER Başkanı Orhan Duran, Pınar Eğitimciler Derneği yöneticileri tarafından verildi. İlk üç öğrenciye sırasıyla tablet, bisiklet, kol saati ve zeka oyunları, kalan öğrencilere de kitap hediye edildi. Programda ayrıca kitap okuma yarışmasına katkıda bulunan öğretmenlere ödül verildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki