Kılıç, önemli olan hoş bir seda bırakmak

Siyasete Ak parti Gebze ilçe gençlik kollarında başlayan başarılı genç girişimci, iş adamı Zafer Kılıçla dünü bugünü ve yarına dair ne varsa konuştuk
06 Eylül 2015, Pazar - 15:16

Biz sorduk Kendisi cevapladı, Kendi hakkında bilinmeyenleri ilk defa gazetemize açıklayan Kılıç,hiçbir zaman hayatında ajitasyona yer vermediğini, hep gerçekçi olmaya çalıştığını, hayatın da siyah ve beyaz olduğunu hiç griye yer vermediğini belirtti. Kılıç Aslında duygusal bir kişilik olduğunu zaman zaman saklasa da boynu bükük birisini gördüğünde içten içe ah çektiğini fark etmeden de olsa açıklamış oldu.Bu güne kadar yaşadığı hayatta hiçbir zaman insanlara tepeden bakılmaması gerektiğini,alçak gönüllü ve erdem sahibi olmanın insanı insan yaptığını, olmaz sa olmaz değerleri olduğunu vurgulayan Kılıç, siyasetin kendisine manevi yönde katkı sağladığını dile getiriyor.

İşte Kılıç’ın bilinmeyenleri

İŞ ADAMI KILIÇLA,SİYASETÇİ KILIÇ ARASINDA NE GİBİ BİR FARK VAR?Ben şunu bilirim ve şunu hep dile getiririm, insanın kendi işinde hata yapma lüksü vardır,ticarettir bu karda zararda edebilirsiniz, ve bunun telafisi vardır.Ama siyasette asla hataya yer yoktur,yanlışa yer yoktur, ticarette hata yaptığınızda kendinize maddi zarar verirsiniz,ama telafi edersiniz.Ama siyaset öğle değil,hata kabul etmez ve hata yapma lüksümüz yoktur.Sil sile yoluyla baktığımızda bir insanı anlamadan incitmek bizim anlayışımıza göre alemi incitmek gibidir,bizim siyasetimiz türk islam alemini ilgilendirdiği gibi, dünya İslam alemini de ilgilendiriyor hatta dünya insanlık alemini ilgilendiriyor, Şükürler olsun ki biz bu anlayışla siyaset yapıyoruz, dünya lideri olmuş bir liderin arkasında siyaset yapmak bizlere sorumluluk duygusunu birkaç kez daha fazla yüklemekte.

EVİNİZE ZAMAN AYIRIYORMUSUNUZ?

Evet uyumaya eve gidiyorum,diyerek tebessüm eden Kılıç,anlatmaya devam ediyor.Eve gittiğimde genelde çocuklar uyumuş oluyorlar.Ben her sabah evden saat 6 gibi çıkarım,kısa bir süre işlerimi organize ettikten sonra program dahilinde belirli Bir süre sorunları olan vatandaşları dinlerim.Sonra gecenin ilerleyen saatlerine kadar açılışlar,dernek ziyaretleri,yaşlı ve hasta ziyaretleri ve bunun yanında bir çok programı arkadaşlarımızla icra ederiz,işte geriye kalan zamanda eve zaman ayırırım diyerek tebessüm ediyor.

YAKLAŞIK 8 AYDIR İLÇE BAŞKANIZ, ÖZELLİKLE GENÇLERLE ÇOK ZAMAN AYIRDIĞINIZ AŞİKAR, NEDEN GENÇLER ?

Her şeyden önce benim Çayırova’ya vefa borcum var,Çayırova benim vaz geçilmezim,biz başka yerlerde kazandıklarımızıda hep Çayırova ilçesinde yatırıma dönüştürdük,çünkü bizim doğup büyüdüğümüz topraklar burası.Bu ranın gençleri buranın geleceği için çok önemli,benim makam hırsım ve makam sevdam hiç olmadı,hep algı yapılmıştır zaman zaman insanlar hep konuşur siyasetçiler akıllı insanı fazla sevmezler,koltukları altlarından gider diye.Oysa ben hep düşünürüm bu koltuklar hiç kimseye baki değil,öğleyse bu koltuklara liyakatlı,ehliyetli insanlar yetiştirmek için Gençlere değer verilmesi gerek onun için gençlerle zaman geçirmeyi tercih ediyorum,çünkü bu bir bayrak yarışı ve bu bayrağı gelecekte gençlerimize teslim edeceğiz.

HAZIR GENÇLERDEN BAHSETMİŞKEN, GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINI GÖREVDEN ALDIĞINIZ SÖYLENİYOR DOĞRUMU BU?

İyi bir konuya değindiniz, ben görevden hiçbir arkadaşımı almadım, çünkü bizim her birimdeki arkadaşımız görevlerinin bilincinde ve hizmet sevdasıyla çalışan arkadaşlarımız. Gençlik kolları başkanımız yaşı dolması itibarıyla üç ay sonra başkanlığı tüzük gereği bırakması gerekiyordu, kendisi bizim kardeşimiz, dolayısıyla teşkilatımızda boşluk oluşmaması hasebiyle kendisinin de rızalığı ile başkanlık görevini başka bir genç kardeşimize devretmiş olduk.

1 KASIM SEÇİMLERİYLE ALAKALI DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Düşüncem ve ön görüm şudur; İnşallah 1 Kasım yeniden dirilişimize vesile olacak,1 Kasım ülkemizin yol ayrımı,dış mihraklar ve içerdeki ülkenin gelişmesini haz edemeyen kesimler 1 Kasımda halkımızın teveccühüyle derslerini almış olacaklar, öğle ümit ediyorum, rekor seviyede oy alacağımızı düşünüyorum.

SİYASETTE GELECEK İÇİN HESAPLARINIZ VARMI?

Ben hiçbir zaman siyasi hesap kitap içinde olmadım,olmamda.Benim amacım belli,hizmet edebilmek ve bölgemizin gelişimine, değişimine katkı sağlamak. Bunun haricinde hiçbir hesabım kitabım olmadı olamaz.Genel siyasette dünya lideri olmuş bir liderin arkasında siyaset yapıyoruz,Allaha hamd olsunki bu bizim için başlı başına bir onur.Ülkemizin geçmişini bilenler her şeyi zaten ziyadesiyle görüp izliyorlar.Yerel siyasette de partimizin başarı çıtasını her geçen gün yükselten bir belediye başkanıyla çalışıyoruz, dolayısıyla buda bizim elimizi ziyadesiyle güçlü kılıyor.

ÇAYIROVA’DA ARA SIRA SİYASET GERİLİYOR,MUHALEF SİZE YÜKLENİYOR FAKAT BUGÜNE KADAR HİÇ BİR AÇIKLAMA YADA BİR DEMECİNİZ OLMADI NEDEN SESSİZ KALIYORSUNUZ?

İşte bu soru çok önemli,ben hayatım boyunca hiçbir kimseyle münakaşa dahi etmemiş bir insanım.Kisisel ilişkilerim de hep mütavazi olabilmek için gayret göstermişimdir.Ömür Çok kısa ve bizler ne kadar sevgi dolu olursak okadar çok pozitif çevremiz olur.Siyasi hayatıma gelince,bizler Kuluz,beşeriz hata da yapabiliriz,mümkün olduğunca Allah’ın izniyle hata yapmamaya gayret gösteriyoruz.Kırmak dökmek çok basit önemli olan Gönüllerde hoş bir seda bırakmak,makamlar mevkiler gelip geçici,Çayırova coğrafi olarak küçük bir bölge dolayısıyla halkımız olanı biteni yakından görüyor ve değerlendirmesinide ona göre yapıyor.Siyasi rakiplerimiz tabiki kendi seçmenlerine birşeyler vere bilmek adına zaman zaman sert açıklamalar,sert çıkışlar yapabiliyorlar,oysaki gerek belediye başkanım Sayın Şevki Demirci olsun gerekse ben sık sık dile getirdik.Çayırovanın ehli menfaatleri için öneri kimden gelirse gelsin dinler ve istişare eder değerlenririz.Kavga siyasetini halk artık benimsemiyor.bende gerek kendi yaşamımda gerek siyasi yaşamımda kavgayı tasvip etmiyorum.Siyasi partilerimizin ilçe başkanları arkadaşlarımız.Dediğim gibi burası küçük bir ilçe,bu caddelerde hep yüz yüze bakıyoruz onun içindirki her zaman toplumda kavga çıkaran taraf olmamak adına karşılık vermediğim zamanlar oldu.Birkez daha sizin aracılığınızla burdan söylemek istiyorum,ben dahil, her hangi bir arkadaşım bir yanlışın içinde olursak biliyorum ki zaten ilahi adaletin sahibi hesap soracak,bu bilinçle her zaman siyasi yaşantımıza inşallah devam edeceğiz.Şununda garantisini veriyorum bilgi ve belgeli bir şekilde ispat edildiği an emin olunki yanlış yapan her hangi bir arkadaşım olursa hesabını hep beraber sormaya her zaman hazırım.

ÜLKENİN BİR BÖLÜMÜNDE TERÖR DOLAYISIYLA KARIŞIKLIKLAR VAR .BU KONUDA BİR DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

Partimiz iktidara geldiği yılları iyi hatırlamak lazım. Dış ülkelere bağımla hale gelmiş,1 milyar dolar için anlaşmalar yapmak zorunda kalmış bir ülke idik,O günlerden artık IMF Ye borç veren bir ülke konumuna geldik. Bu olayların asıl köküne inmek gerek, Bizler ezelden beri kürt kardeşlerimizle kol kola yaşamış bir milletiz. Yıllardır ülkemizde çeşitli oyunlar oynanıyor. Hiç birisini tutturamadılar. Bu ülkede kardeş kanı akıtmak, ülkeyi eski günlerine döndürmek isteyen dış mihraklar, kardeş kavgası çıkarmanın peşinde.Ülkemizin bir bölümünde ceriyan eden bu terör olayları dış mihraklı olaylardır.Hiç bir kürt kardeşimiz bu ülkenin bölünmesine rıza göstermez.İngiltere,Almanya ve Ermenistan gibi dış güçler ülkemizde kardeş kavgası çıkarma çabaları boşuna çıkacaktır diye düşünüyorum.Devletimiz bu ülkenin eski günlere dönmesine asla musama göstermeyecektir,Ülkemiz inşallah bu sancılı günleri çok yakın bir zamanda geride bırakarak 2023 hedefine ulaşacaktır.

SON OLARAK SÖYLEMEK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VARMI?

İnşallah ilerleyen zamanlarda yeniden bir araya gelir uzun uzadıya sohbet ederiz. Bu vesile ile ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanlarını şiddet ve nefretle kınıyorum.1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerinin ülkemize hayırlar getirmesini Rabbimden temenni ediyorum.Allah’ın izniyle 1 Kasım seçimleri ülkemizin birliğinin beraberliğinin yeniden şekillenmesinin tarihi olacak ve Ak partimiz hizmet kervanına emin adımlarla daha güçlü bir şekilde devam edecek. Bu güzel sohbet için size ve ekibinize teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki