KİHMED SESSİZ KALMADI

16 Ocak 2015, Cuma - 16:33

KİHMED BASIN AÇIKLAMASI

 

“Efendim, Müjdecim, Kurtarıcım, Peygamberim! Sana Uymayan Ölçü Hayat Olsa Teperim" Necip Fazıl

 

Son dönemlerde, barış dini İslam’a ve İslam’ın mukaddes saydığı değerlere yönelik sistematik bir karalama kampanyası yürütülüyor. Özellikle Batı dünyasında yayın yapan bazı gazete ve dergilerin öncülük ettiği ve aşırı siyasi akımların da destek verdiği bu saldırılar, 2006 yılında patlak veren karikatür kriziyle yeni bir mecraya girdi. Müslümanlar, kutsal değerlerini hedef alan menfur saldırılarla hakarete uğratılarak rencide edildi, rencide edilmeye de devam ediliyor.

 

Uzun zamandır, Müslümanları yaralayıcı ve aşağılayıcı yayın yapan ve Peygamber Efendimiz  (S.A.V.)’i tasvir eden çirkin karikatürlere sayfalarında yer veren Fransız Charlie Hebdo dergisine geçtiğimiz günlerde bir saldırı gerçekleştirildi. Hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan ve bu provokatif saldırının ardından, bir kez daha İslam karşıtı propagandalar arttı ve İslam’a yönelik aşağılayıcı yayınlar yapılmaya başlandı.

 

Öte yandan, adı geçen derginin yöneticileri, yaşanılanlardan ders çıkarmayarak, infiale yol açacak yeni bir karikatür krizini gündeme getirmiş, ülkemizde yer alan batı hayranı basın mensupları ise bu çirkin saldırıya destek vererek büyük bir ayıba imza atmışlardır. İfade özgürlüğünün ardına saklanarak insanların kutsalına saldıran ve insanlar arasına nifak sokmaya çalışan bu tip provokatif yayınların insanlığın huzur ve barışına katkı sağlamayacağını aksine var olan huzura büyük zarar vereceğini vurgulamak istiyoruz.

 

Her zaman özgürlüklerin önünü açan, toplumun barış ve huzuruna katkı veren bir sivil toplum kuruluşu olarak, toplumun huzurunu bozmak için yapılan bu tür saldırılara karşı herkesi dikkatli olmaya çağırıyor, İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav) ve O’nun ashabına yapılan menfur yakıştırmaları lanetliyor ve bu tür yayınlara derhal son verilmesini istiyoruz. 16/01/2015

 

KİHMED YÖNETİM KURULU 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki