KİHMED geleneği bozmadı

KİHMED geleneği bozmadı
25 Ekim 2015, Pazar - 19:30

 

KİHMED tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 15.’si organize edilen aşure etkinliğinde yaklaşık 500 kişiye aşure dağıtıldı

 

Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği (KİHMED) tarafından muharrem ayı nedeniyle ve bu yıl 15.’si düzenlenen aşure günü etkinliği İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda gerçekleştirildi. KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak’ın öncülüğünde ki programa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Ak Parti Kocaeli Milletvekili adayı Av. Halit Çokan, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, Kocaeli Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı Muhterem Aktaş, İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Birdane, AFAD İl Müdürü salim Tekoğul, Kocaeli Sosyal yardımlaşma İl Müdürü İsmet Çalışkan, İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Akmenşen ve çok sayıda davetli katıldı. Program İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi 3.sınıf öğrencisi Emrecan Coşar Kuran-ı Kerim tilaveti okumasıyla başlarken yaklaşık 500 kişiye aşure dağıtıldı.

 

MUHARREM AYININ ÖNEMİ

Programda konuşan KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak,” Peygamberimiz kim Hasan ile Hüseyin’i severse beni sevmiş olur diyerek muharrem ayının manevi değeri ve öneminin anlattı. Yamak, “Allah’tan başka her şey yok olmaya mahkumdur. Hz.Hüseyin’in şehadeti ayrılık değil bütünleşmedir. Kerbelanın acısını yüreğimizde taşıyoruz. Ölümün kerbelasını genç anlar” dedi. Yamaktan sonra söz alan İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Birdane ise, “ Bizleri bir araya getiren rabbime şükürler olsun. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki