Kibarların davası yine ertelendi

Kibarların davası yine ertelendi
13 Temmuz 2016, Çarşamba - 12:24

İzmit’in tanınan işadamlarından Murat Kibar ve beraberindeki 9 kişinin çete kurma suçundan yargılandığı davanın görülmesine bugün devam edildi.

Görülen duruşma 2009 yılında operasyonu gerçekleştiren kolluk kuvvetlerindeki memurların paralel yapı nedeniyle açığa alınıp alınmadığının öğrenilmesi için 5 Ekim’e ertelendi.
Kocaeli 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Murat Kibar ve Vedat Kibar, tutuksuz sanıklar Volkan Berberoğlu, Birol Kibar, Mustafa Kibar, Mustafa Kibar ve Gürkan Berberoğlu ile sanık avukatları katıldı. 

PARALELDEN AÇIĞA ALINDILAR İDDİASI
Görülen duruşma çok kısa sürdü. Duruşmada tutuklu sanık Murat Kibar’ın avukatı Olcay Demir, 2009 yılında çete soruşturmasını yürüten bazı memurlar hakkında paralel yapı nedeniyle görevden uzaklaştırma kararı verildiğini belirterek, konunun Emniyet Genel Müdürlüğü’ne sorulmasını talep etti. Müvekkilinin çete kurma hususunda hakkında hiçbir delilin olmadığını belirten Demir, “Müvekkilim diğer şahıslarla Ercan Altay’ın cenazesi için gittiği köyde karşılaşmıştır. Ercan Altay’ın ölüm tarihi bunu doğrulamaktadır. Araştırılmasını talep ediyorum” dedi.  

5 EKİM’E ERTELENDİ
Diğer avukatları Ceren Küçükosmanoğlu, Selim Ordu, Gamze Erol ve Mahmut Polat ise savunmalarını savcının mütalaasından sonra yapılacağını belirtti. Mahkeme heyeti sanıklar hakkında emniyet fezlekesi eklenmek üzere bu sanıklar hakkında yapılan soruşturmada görev yapan kolluk görevlisi memurlar hakkında daha sonra yapılan paralel yapı operasyonu soruşturmaları nedeniyle görevlerinden uzaklaştırılıp uzaklaştırılmadıklarının sorulması için Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yazı yazılmasına, Ercan Altay’ın ölüm tarihinin tespiti için nüfus kaydının çıkartılmasına karar vererek duruşmayı 5 Ekim’e erteledi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki