Yöre grup yönetim kurulu başkanı Ali Keskin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “100 yıl önce başlayan bağımsızlık mücadelesi bugün de aynı azim ve kararlılıkla devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN Keskin Mesajında;19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 19 Mayıs’ın Türk tarihi için bir mihenk taşı olduğunu ifade eden Başkan Keskin, mesajında şu ifadelere yer verdi: Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’un 100. Yıldönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun'a çıkışıyla yakılan istiklal meşalesi, milletimiz için bağımsızlığın müjdecisi olmuş, birlik ve beraberlik içerisinde, azim, cesaret, kararlılık ve inançla verilen o eşsiz mücadele, daha sonra Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanmıştır. Bağımsızlığımızın miladı olan ve 100 yıl önce kutlu bir yürüyüş ile başlayan 19 Mayıs, aynı zamanda Türk milletinin istiklale ve istikbale olan inancının da göstergesidir. 19 Mayıs 1919’da başlayan ve ecdadımızın kahramanlık destanlarıyla dolu olan Kurtuluş Savaşı, bağımsızlıklarını kazanmak için mücadele veren başka milletlere de örnek olmuştur. 100 yıl önce milletimizin yaktığı istiklal meşalesi bugün de aynı azim ve kararlılıkla devam ediyor. Bağımsızlık mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs'ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize verilen öneminde bir göstergesidir. Türk gençliği de 19 Mayıs ruhunu her zaman diri tutmayı başarmıştır. Türk gençliği, dün olduğu gibi bugün de Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi ve güvencesidir.
  
Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs 1919'un yüzüncü yılında bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı  tebrik ediyorum.Dedi.