KENTSEL DÖNÜŞÜM ETKİNLİĞİNDE BULUŞTULAR

27 Ocak 2015, Salı - 15:39

 

İnönü ve Emek Mahallesi Yardımlaşma Derneği tarafından kentsel dönüşümle ilgili olarak açılan davanın mahalle halkının lehine çıkması nedeniyle yemekli bir etkinlik düzenlendi.

Mahkeme kararından oldukça mutlu olan mahalle sakinlerinin sevincine CHP milletvekilleri M.Hilal Kaplan ile Hurşit Güneş’te ortak oldu. İnönü ve Emek Mahallesi Yardımlaşma Derneği tarafından kentsel dönüşümle ilgili olarak açılan davanın mahalle halkının lehine çıkması nedeniyle yemekli bir etkinlik düzenlendi.  

Etkinliğe  CHP Kocaeli milletvekilleri  M. Hilal Kaplan, Hurşit Güneş, CHP Çayırova ilçe başkanı Selahattin Kaya, yöneticileri ve CHP belediye meclis üyeleri, Saadet Partisi ilçe başkanı İlhami Bayrak, SP Meclis üyesi Ali Uçar, MHP ilçe başkanı Fatih Kartal, İnönü ve Emek Mahallesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Murat Koca ile mahalle sakinleri katıldı. Etkinlikte kesilen kurban etleriyle  yapılan yemekler  davetli ve mahalle halkına dağıtıldı.  Burada bir konuşma yapan CHP’li vekiller Kaplan ve Güneş, kentsel dönüşümün  mahalle halkının çıkarlarına ve isteklerine göre olması gerektiğini belirttiler. 

KOCA; BÜYÜKŞEHİR BİZİ MUHATAP ALMADI 

Çayırova İnönü ve Emek Mahallesi Yardımlaşma Dernek Başkanı Murat Koca, "Bizler yaklaşık 20-25 yıldır Çayırova Emek ve İnönü Mahallesi'nde oturan sakinleriz. 2009 yılında oturduğumuz bölgeyi kentsel dönüşüm kapsamına almışlar. 2013'te Büyükşehir Belediyesi ve Çayırova Belediyesi'ne gitmemize rağmen bizleri muhatap almadılar. Oysa en başından beri muhatap alınması gerekenler bizleriz. Mahkemenin kararı bizim haklılığımız ortaya çıkarmıştır bundan dolayı da mutluyuz. ”dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki