Kent Konseyi Üyelerinden "Karma Fotoğraf Sergisi"

Kent Konseyi Üyelerinden "Karma Fotoğraf Sergisi"
06 Haziran 2016, Pazartesi - 13:20

Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü üyeleri, dönem boyunca gezip, görüp, fotoğrafladıkları yerleri Karma Fotoğraf Sergisi’nde bir araya getirerek sanatseverlerin beğenisine sundu

Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü üyeleri, dönem boyunca gezip, görüp, fotoğrafladıkları yerleri Karma Fotoğraf Sergisi’nde  bir araya getirerek sanatseverlerin beğenisine sundu.Kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği fotoğraf gösterileri, söyleşiler, geziler ve projeler ile Kocaeli’nin fotoğraf kültürüne hizmet eden Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü, çalışmalarına devam ediyor. Fotoğrafı en iyi şekilde tanıtmak ve sevdirmek amacıyla çalışan kulüp, son olarak kulüp üyelerinin objektifinden çıkan fotoğrafların sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

PROTOKOLDEN GENİŞ KATILIM

Sivil Toplum Merkezi’nde gösterime sunulan serginin açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, İzmit Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın,Kocaeli Kültür ve Turizm Müdür yardımcısı Ercan Yamen,Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürü Volkan Şenel, İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ayhan Varol, İZGİAD Başkanı Yusuf Erenkaya,Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Atılımcı İşadamları Derneği (ATİK) Başkanı Kadir Çetin, Genç Avukatlar Meclisi Başkanı Selman Yaray,Kocaeli Bingöllüler Dernek Başkanı Ali Değirmenci,Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği(BAYŞAD) Genel Başkanı H Osman Saraç,İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Bülent Cengizhan, Mehmet Ata Doğan,Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay, Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı TC Nesrin Kuşçuoğlu Atar, Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ozan Denli,Genç Kocaelililer Derneği(GKD) yönetim kurulu üyesi Filiz Kayabay ve eşi başta olmak üzere çok sayıda sanatsever katıldı.

FOTOĞRAF EMEK VE ZAMAN GEREKTİREN BİR SANAT
Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü’nün gezilerde çektikleri fotoğraflardan oluşan serginin açılış konuşmasını yapan Başkan Nurşah Şahin,”Bugün beşinci sergimizi açmanın heyecanını yaşıyoruz. Fotoğraf emek ve zaman gerektiren bir sanat. Yaz kış demeden, tek bir kare için saatlerce yürüyerek zor şartlar altında çektiğimiz fotoğraflardan oluşan sergimize tekrar hoşgeldiniz. Fotoğraf herkesin heyecanını ve düşüncesini kattığı bir sanat. Bugün, her gün gördüğümüz yerleri arkadaşlarımızın gözünden bambaşka bir şekilde görme fırsatı yakaladık.Ayrıca bizler fotoğrafla beraber çok güzel dostluklarda elde ettik. Bize her anlamda destek veren Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÖNEMLİ OLAN FARKLI AÇIDAN BAKMAK

Fotoğrafçılık Kulübü üyelerini tebrik ederek sözlerine başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş,” Fotoğrafçının gözünden dünyaya bakmak çok farklı bir sanat. Sergide gördüğümüz birçok yer bize tandık gelebilir fakat önemli olan farklı açıdan bakmak. Çektikleri fotoğraflarla ve elde etmiş oldukları başarılarıyla adından sık sık söz ettiren Fotoğrafçılık Kulübü üyelerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.Okumuş’un ardından konuşma yapan ve  tür etkinlerin artarak devam etmesi temennisinde bulunan Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, sergide emeği geçenlere teşekkür edip, onlara başarılar diledi.Köktürk’ün konuşmasının ardından protokol üyeleri ile serginin açılış kurdelesini keserek fotoğrafları tek tek inceledi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki