KELEŞOĞLU GİDİYOR, CELAL İÇLİ DÖNÜYOR

Danıştay İdari Dava Daireler Kurulu kararı sonrası idare mahkemelerine açılan davaları kazanan öğretmen yapılan müdürler eski görevlerine dönebilecek. İlk uygulamanın önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor. Muammer Dereli Fen Lisesi müdürü Celal İçli okuluna dönerken Halil İbrahim Keleşoğlu okuluna gidecek
25 Ağustos 2015, Salı - 17:23

KARARLAR UYGULANACAK

Danıştay İdari Dava Daireler Kurulu’nun, ilçesinde 6 aydan az görev yapan milli eğitim ve şube müdürlerinin verdiği puanları hukuka aykırı bulan kararını milli eğitim uygulayacak. Buna göre, Danıştay kararına atıfta bulunan idare mahkemesinin vereceği Yürütmenin Durdurulması kararını alan mağdur edilen öğretmenler eski okuluna müdür olarak dönebilecek.

İÇLİ OKULUNA DÖNECEK

4 yılını doldurması nedeniyle değerlendirmeye tutulan ve tamamı Eğitim-Bir-Sen üyesi milli eğitim ve şube müdürlerinin verdiği 75 altındaki puanlarla öğretmen yapılan 227 müdürden ilk olarak Celal İçli’nin eski okulu Muammer Dereli Fen Lisesine müdür olarak döneceği öğrenildi. Kocaeli İdare Mahkemesi,  Celal İçli hakkında Yürütmenin Durdurulması kararı verirken Danıştay kararına atıfta bulunmuştu.

YÖNETMELİK DEĞİŞTİ

Milli Eğitim Bakanlığı, Danıştay İdari Dava Daireler Kurulu’nun bazı maddelerini iptal ettiği yönetici atama yönetmeliğini yeniden düzenledi. Müdür, başyardımcı ve yardımcılarının görevlendirilmelerine yeni şartlar getirildi. Müdürün önerdiği isim değil puanı fazla olan müdür yardımcı olarak görevlendirilecek. Düzenleme sonrası, Eğitim-Bir-Sen’in eskisi kadar etkili olamayacağı belirtiliyor.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki