Kaybolan 8 dağcı bulundu

18 Mayıs 2015, Pazartesi - 01:06

 

Kartepe’de meydana gelen olayda, Kartepe’nin zirvesine tırmandıktan sonra kaybolan ve geri dönüş yolunu bulamayan 8 dağcı kayboldu. Yapılan çalışmalar sonucu, kurtarma ekipleri kısa sürede dağçılara ulaşarak kurtardı

 

Edinilen bilgilere ve iddialara göre; İstanbul’dan Kocaeli’ne gelen 8 dağcı,   Kartepe’nin zirvesine çıktıktan sonra kayboldu.  Geri dönüş yolunu bulamayan dağcılar önceki akşam saat 19:30 sıralarında  Jandarmayı arayarak kaybolduklarını söyledi. Bunun üzerine Kartepe  İlçeJandarma Komutanlığı ve AFAD ekipleri hemen harekete geçti.

 

KONUM ATTILAR
Yapılan ihbarla birlikte 10 Jandarma 10 AFAD ve 5 bölgeyi bilen vatandaş olmak üzere toplam 25 kişilik ekip arama çalışmalarına başladı. Bu esnada yolu bulmak için guruptan ayrı dolaşan 3 dağcıya saat 20:30 sıralarında ulaşıldı. Gurupta bulunan diğer 5 dağcının ise kayalık bir alanda mahsur kaldığı öğrenildi.  Ekipler mahsur kalan dağcılara ulaşmak için telefonla konum atmalarını istedi.

 

KURTARILDILAR
Gönderilen konum sayesinde mahsur kalan 5 dağcıya da kısa sürede ulaşıldı. Büyük korku yaşayan ve kayboldukları sürede yanlarında bulundukları yemekleri yiyerek enerji toplayan dağcılar kendilerini kısa sürede kurtaran ekiplere teşekkür etti. 8 dağcı sağlık kontrolünden geçtikten sonra Kartepe Jandarma Komutanlığı’nda ifade verdi. Ardından İstanbul’daki ailelerine teslim edildi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki