Kaya, Hain, kalleş tüm terör saldırılarını kınıyoruz

08 Eylül 2015, Salı - 15:27

Chp Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya’nın Basın Açıklaması

7 Haziran seçimleri sonrası ülkemizde yaşanan terör olayları  hepimizi derinden üzmekte ocaklara ateşler düşürmekte, toplumsal barışı tehdit eder noktaya getirmektedir. Yıllarca bu ülkede birlik beraberlik içersinde kardeşçe yaşamış olan toplumuzu karşı karşıya getirmeye kimsenin hakkı yoktur.

 Son olarak yaşamış 16 şehidimizin olduğu dağlıca ve 14 şehidimizin olduğu Iğdır’daki hain, kalleş tüm terör saldırılarını kınıyoruz, bütün bu saldırıların önlenmesi toplusal barışın sağlanması ülkeyi yönetenlerin öncelikli görevleri arasında olmalıdır. Ancak ülkeyi yönetenlerin yaşamış olduğumuz acı olaylar ve nedenleri ile ilgili açıklamaları açıklamaları sorunları çözmekten uzaktır. Sorumluluk sahibi hiçbir devlet adamının sorunun kaynağı olarak çözüm süreci dönemine pkk terör örgütünün ülke içerisinde silah yığınağı yaptığı,güvenlik güçlerinin ise çatışmalardan uzak durmak için müdahaleci olamadığı algının yaratılması ve bunun arkasına sığınamayacağını belirtmek isteriz.

 Bütün bu yaşanan olaylar bir gerçeği ortaya çıkartıyor ki CHP nin o dönemde karşı çıktığı sorunların kapalı kapılar ardında konuşmak yerine sorunun TBMM de konuşulması ve çözüm aranmasının doğruluğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Ülkemiz yaşanmakta olan bu zor süreçten sağ duyu ile çıkmak zorundadır biz CHP olarak bu ülkeyi kuran parti sorumluluğu içerisinde davranmaya geçmişte olduğu gibi bu günde devam edeceğiz. Bu gün patimizin 92. Kuruluş yıl dönümü olan 9 eylül’ü buruk olarak kutluyoruz. Kökleri kuvai milliye dayanan CHP dimdik ayakta büyük bir siyasal birikim,bilinç ve kararlılık içerisinde ülke çıkarlarını parti çıkarlarının önünde tutan bir anlayış içerisinde görerek yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

  

 

  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki