Katledilen arkadaşları için bir araya geldiler

Gebze’de taksi şoförlüğü yapan 30 yaşındaki Harun Ömür, hunharca katledildi. Genç taksicinin öldürülmesine tepki gösteren yaklaşık 350 taksici bu sabah eylem yaptı.
06 Ocak 2014, Pazartesi - 17:01

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada işçi olarak çalışan ve kredi borcundan dolayı hafta sonları taksicilik yapan Harun Ömür kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce hunharca katledilmesine Gebzeli taksiciler sessiz kalamadı. Yaşanan bu olay Çarşı Taksi çalışanları başta olmak üzere tüm taksicileri derinden üzdü. Gebzeli taksiciler yaşanan bu olayı protesto etmek için olayın yaşandığı yerde eylem yaptı. Eylem toplam 350 taksici katıldı.

ODA BİZE SAHİP ÇIKMIYOR

Taksiciler sabah saatlerinde arkadaşları Harun Ömür’ün öldürülmesini protesto etmek için toplandı. Arkadaşlarının öldürüldüğü Yumru Kaya Çamlık Parkı önünde basın açıklaması yapan taksiciler daha sonra kilometrelerce uzunlukta araç konvoyu oluşturarak yaşanan cinayeti protesto etti. Gebze Şoförler Odası Başkanı İsmail Bülbül,  Taksiciler Derneği Başkanı Şarık Ledik ile 2. Başkan İsmail Tozlu ortak basın açıklaması yaptı.   Basın açıklaması sık sık taksicilerin şikâyetleri ile yarıda kesildi. Taksiciler Odası’nın kendilerine sahip çıkmadığını söyleyen araç sahiplerine İsmail Bülbül ise taksicilere meslek odasına şikayetlerini iletmelerini tavsiye etti. Taksiciler Dernek Başkanı Şarık Ledik ise can güvenliklerinin olmadığını ifade ederek, taksilere kamera takılması gerektiğini vurguladı.

SİYAH KURDELE BAĞLADILAR

Taksiciler ise Gebze Belediye Başkanı’ndan öldürülen arkadaşlarının adının bir parka veya sokağa verilmesini talep edeceklerini ifade etti. Bu arada taksilere siyah kurdele bağlayan taksiciler, basın açıklamasının ardından konvoy oluşturdular. Hiç durmadan korna çalan taksiciler yaşanan cinayeti protesto ettiler.   Konvoy halinde Gebze’yi dolaşan taksicilere Gebzeliler ise alkış tutarak eşlik ettiler. Taksiciler daha sonra eyleme son vererek duraklarına döndüler.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki