Kasım ayı meclisi gerçekleşti

Kasım ayı meclisi gerçekleşti
01 Kasım 2016, Salı - 12:53

Dilovası Belediyesi kasım ayı meclis toplantısının birinci bileşimi bugün gerçekleştirildi. Meclis salonunda gerçekleşen meclis toplantısına Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar başkanlığında toplandı.

Belediye meclis salonunda gerçekleşen meclis toplantısına açılış yoklama ile başladı. Meclis toplantısı öncesi bir konuşma yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Dilovası’nda da coşkuyla kutladık. Ülkemizde ve sınır dışında da bir takım unsurlarla hükümetimiz mücadele halindedir. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. 15 Temmuz gibi hain darbe girişimlerinin bir daha yaşanmamasını diliyorum.

MAHALLELERE SEMT KONAĞI VE TAZİYE YERLERİ

Geçtiğimiz Cumartesi günü Tavşancıl Spor Sahası’nın açılışını yaptık. TOKİ’nin Demirciler Mahallesi’ndeki inşaatı devam ediyor. Büyükşehir ve Belediyemiz tarafından yapılan Bayrak tepe sosyal tesislerinin çalışmaları bitme aşamasında. Mahallelerdeki altyapı ve üstyapı çalışmalarımız devam ediyor. Mahallelerde semt konağı ve taziye yerlerini yapıyoruz. Diliskelesi Mahallesi’nde de 3 dönümlük bir seyir tepesi yapıyoruz. Kapalı semt pazarı için yer tedariki etme aşamasındayız. Bize verilen süre içerisinde gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız.”dedi. Başkan Ali Toltar’ın konuşmasından sonra ekim ayı meclis toplantısına ait tutanak özetlerinin okunmasıyla devam edildi.

MADDELER OY BİRLİĞİ İLE GEÇTİ

Gündemin birinci maddesi Köseler Mahallesi 236 Nolu parselin ve Tavşancıl Mahallesi 1563-1564 nolu parsellerin tahsis ya da bedelsiz devri talebi okunarak ret edildi. Gündemin ikinci maddesi bayındırlık ve imar komisyona havale edildi. Meclisin üçüncü maddesi bayındırlık ve imar komisyonuna havale edildi. Gündemin beşinci maddesi ve altıncı maddesi bayındırlık ve imar komisyonuna havale edildi. Meclisin yedinci maddesi Marmara Uzmanlar A.Ş.’nin Dilovası Belediyesi’ne ait hissesini bedelsiz şekilde devredilmesi oybirliğiyle kabul edildi. Marmara Uzmanlar İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile ilgili olarak Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Belediyemizin binde bir hissesi vardı. Bu şirket kapanacağı için hissemizi devretmemiz gerekiyor.” dedi. 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki