Kartepe turizm atağına kalktı

12 Kasım 2015, Perşembe - 12:23

Kartepe’nin Turizm Bölgesi ilan edilmesi için Master Planı çalışmaları başladı. Kültür Bakanlığı’nın 200 bin lira destek verdiği planlama çalışmaları önümüzdeki yıl sona erecek.Kartepe Belediyesi, Kartepe’nin turizminin düzenli gelişmesi ve yatırımcıların kolaylıkla yatırımlarını yapabilmesi için Turizm Master Planı yapmaya başladı. Kartepe’deki yaylaların turizme açılması ve dağ içi turistik tesislerin artırılması için bölgenin Turizm Bölgesi ilan edilmesi ile ilgili yapılacak çalışmaya Kültür ve Turizm Bakanlığı da destek verdi. Bakanlık plan çalışmasının yapılması için Kartepe Belediyesi’ne 200 bin lira planlama desteği verdi. 

YATIRIMCILARIN SIKINTISI KALMAYACAK

Kartepe’de şu anda turizm planı olmaması ve bölgenin Turizm bölgesi olmaması nedeniyle gelen yatırımcıların nereye yatırım yapacağı belli değil. Bu nedenle yaşanan sıkıntıların giderilmesi amacı ile Turizm Master planı çalışmaları başlatıldı. Turizm Master planına başlayan Kartepe Belediyesi, bölgede planlama çalışmalarını yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığına sunulan planlama çalışmalarının ardandan bakanlık planın yapılması için Kartepe Belediyesi’ne 200 bin lira planlama yapılması için destek verdi. 

TURİZM TESİSLERİNİN YERLERİ BELİRLENECEK

Kartepe’nin turizminin planlı bir şekilde gelişmesi için yapılacak olan master Planının ardından gelen yatırımcıların nereye butik otel yapacağı, nereye 5 yıldızlı otel yapacağı belli olacak. Ayrıca dağ içi turistik tesislerin de yerleri belirlenecek. Yayla turizminin gelişimini de sağlayacak olan master plan, yaylalarında yeniden planlanmasının önünü açacak. Master planı önümüzdeki yıla kadar bitirecek olan Belediye, ardından bölgenin Turizm Bölgesi ilan edilmesi ile ilgili çalışmaya başlayacak.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki