Kartal; gazeteciler toplumun gözü, kulağı ve sesi konumundadır

09 Ocak 2015, Cuma - 17:48

 

Milliyetçi hareket partisi Çayırova ilçe başkanı Fatih Kartal 10 Ocak Çalışan gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Fatih Kartal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kabul edilen bu özel günün 54. yıldönümünü  hep birlikte kutlamaktayız. 

 MHP Çayırova ilçe başkanı Fatih Kartal, gazetecilerin toplumun dünyadaki gelişmelerden doğru ve hızlı bilgi sahibi olabilmesi için özveriyle çalıştıklarını belirterek, “Demokrasinin, vazgeçilmez birer aktörü olan basın yayın organları, toplumun gözü, kulağı ve sesi konumundadır

Toplumların Gelişmesine güçlü ve özgür bir basının çok önemli katkısı olacağına inandığını kaydeden Kartal"Medya, yaptığı yayınlarla bir şehrin ve ülkenin ekonomik, kültürel, bilimsel ve siyasal gelişiminde önemli bir güce ve paya sahiptir

 

“Sadece ulusal değil, yerel bazda da, yönetenlerin icraatlarında daha dikkatli ve sorumlu davranmasını sağlayan en önemli güç hür ve tarafsız basındır. Haber verme, denetim ve eleştiri yapma, kamuoyunu bilgilendirme ve oluşturma ve düşünce dünyasını zenginleştirme gibi işlevleri bulunan basınımız, bu yönüyle kamusal bir görev icra etmektedir.

Bu vesileyle, büyük bir gayretle çalışan gazetecilerimize teşekkürlerimi sunuyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden gazeteci arkadaşlarımıza da Allah (c.c ) dan rahmet diliyorum.Dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki