Karaosmanoğlu,Sarıbay’ı ziyaret etti

Karaosmanoğlu,Sarıbay’ı ziyaret etti
30 Mart 2016, Çarşamba - 11:24

Kocaeli büyükşehir belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,Cumhuriyet halk partisi il başkanı Cengiz Sarıbay’ı ziyaret etti

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Sarıbay’a mevcut parti binasının yeterli olmadığını ve eskidiğini söyleyerek yeni bir il binası bulmasını önerdi. 

SON DURAK CHP

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bugün gerçekleştirdiği MHP ve SP il başkanlığı ziyaretlerinin ardından son durağını akşam saatlerinde CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a yaptı. Sarıbay’ı partinin il binasında ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu muhalefet parti ziyaretlerini noktaladı. Gerçekleşen ziyarette Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, il yönetiminden Hüseyin Acurman, Sabriye Şahin ve Ali Akdemir yer aldı.
BAŞKANLAR ŞAKALAŞTI

Sohbet havası içerisinde geçen ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a yeni bir il binası bulmalarını mevcut parti binasının yeterli olmadığını ve eskidiğini söyledi. Bunun üzerine Sarıbay, “Bulacağız inşallah sizden de bu konuda destek istiyoruz” diyerek şakalaştı. Ziyarette ilk olarak söz alan Başkan Karaosmanoğlu, "Yerelde siyaset daha seviyeli. Biz bu kentin evlatlarıyız. Burada yaşıyoruz, buranın  havasını teneffüs ediyoruz. Hepimizin derdi bu kentin daha yaşanabilir olması. Bunun için gayret ediyoruz. Bu anlamda yerel siyasette partiler ve görüşleri de önemli” ifadelerini kullandı. 
YERELDE BAŞARILI OLDUK

Sarıbay’a önerilerde bulunan Karaosmanoğlu, “Burada ortak akıl ile bir sonuca varmak inanıyorum ki daha bereketli olacak. Siyaset gelip geçici bir nöbettir.  Partilerimizin de destekleyenleri var, teşkilatlar var onları da ara ara önemli konularda bilgilendirmek isterim. Bugün biz buradayız yarın gençler olacak. Bunu unutmamalıyız. Gençlerimize güzel bir kent bırakmak adına elimizden geleni yapıyoruz.  Paylaşılamayacak bir şey yok. Yerel de biz bunu başardık. Bu yukarı doğru gider umarım” şeklinde konuştu. 
KAVGAYLA BİR YERE VARAMAYIZ

Ziyaretten onur ve memnuniyet duyduğunu kaydeden Sarıbay,”  Kamuoyunun yararına olan her türlü faaliyeti destekliyoruz.  Kocaeli’nin yararına olan her şeye varız. Kamu yararına olan ne varsa biz muhalefet olduğumuz için köstek olmayız.  Çalışmalara bakıyoruz zaman zaman eleştirilerimiz oluyor. Daha önce bize verilen brifingleri değerlendiriyoruz. Önerilerimizi sunduk dikkate alınıyor. Şehrin güzelleştirmesine yönelik eleştiriler kesinlikle art niyet taşımaz. Bizim Türkiye siyasetini de inceltmek, yumuşatmak görevimiz.  Kavga ile bir yere varamayız” diye konuştu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki