Karaosmanoğlu,Çayırova'da suç üstü yakaladı

Karaosmanoğlu,Çayırova'da suç üstü yakaladı
21 Ekim 2016, Cuma - 14:33

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, doğa yürüyüşü yaptığı sarada ormanın içinden geçen derenin kirlendiğini fark etti. Başkanın talimatıyla yapılan inceleme sonucu Çayırova İplikçi Deresinde yaşanan kirliliğin Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nin arıtma tesisinden kaynaklandığı belirlenirken, su kanalından numuneler alındı. 


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun talimatı üzerine Çayırova ilçesi Kuştepe Mesire alanında başlatılan araştırmalar sonucunda Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nin arıtma tesisine suçüstü yapıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığının koordinasyonuyla başlatılan incelemede, İSU Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından dere güzergahı boyunca incelemelerde bulunuldu. Yapılan incelemeler esnasında; tesise ait yağmur suyu kanalında arıtma tesisinden kaynaklanan arıtma çamuru ve mevcut su kanalının bağlantısının da arıtma tesisinin çıkış deşarj noktasına bağlı olduğu tespit edildi.

Çevre Koruma ekiplerince yapılan tespit üzerine; Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince yağmur suyu kanalından numune alınarak, mevcut durum tutanak ile fotoğraf ve video görüntüleri sayesinde kayıt altına da alındı. Alınan atıksu numunelerinin akredite laboratuvarda analizi yaptırıldıktan sonraki sonuçları ile birlikte, diğer delillerin Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından değerlendirilmesi sonucunda gerekli iş ve cezai işlemlerin uygulanması da bekleniyor.

Kaynak:İHA

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki