Karaosmanoğlu, Kore Büyükelçisini Ağırladı

Karaosmanoğlu, Kore Büyükelçisini Ağırladı
17 Haziran 2016, Cuma - 14:11

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Yunsoo Cho’yu makamında ağırladı. 
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Yunsoo Cho ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Heyetler arası görüşmede düşünceleri ve duygularını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Gerçekleştirdiğiniz nazik ziyaret için sizlere çok teşekkür ederim. 1950-1953 yılları arasında yapılan savaşta dedelerimiz sizlerle birlikte cephede savaştı. Gönül birlikteliğimiz o günden beri devam etmektir. İki ülke arasında mesafe uzak ama Kore’ye karşı sevgimiz yakın ve büyüktür” dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş’un da katıldığı ziyarette açıklamalar yapan Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Yunsoo Cho da, “1998 yılında Türkiye’ye gelmiştim. O döneme karşın 2013’te bir daha geldiğimde Türkiye’de büyük bir değişimin ve gelişimin olduğunu gördüm. 2002’den itibaren 10 yılda ekonominiz 10 kat büyüdü. Bizler bu duruma çok sevindik. Kocaeli, Türkiye’nin ekonomisinin sanayi merkezidir. Türkiye’deki ve Kocaeli’deki Kore firmaları sadece kendi ülkemiz için değil aynı zaman Türkiye için de buradalar” ifadelerini kullandı.
Türkiye’de 53 kenti ziyaret ettiğini ve oralarda da büyük bir gelişme olduğunu sözlerine ekleyen Büyükelçi Cho, “Türkiye’nin herhangi bir şehrinde bir Kore gazisi varsa bile oraya gidiyor ve teşekkürlerimizi kendilerine sunuyoruz. Bununla birlikte üretim ve teknoloji transferi konusunda Türkiye ile ortak çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Başkan Karaosmanoğlu da, “Bizler sizlerden memnunuz. Yeni yatırımcıları kentimize ve ülkemize bekleriz. Koreli firmaları fırsat buldukça ziyaret ediyoruz. Güzel ve faydalı üretim yerleri var. Yatırımcımızın herhangi bir problemi olursa yasalar çerçevesinde bizler kendilerine yardımcı oluyoruz” diyerek düşüncülerini paylaştı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki