KARAOSMANOĞLU İFTARINI DARICA DA AÇTI

28 Haziran 2015, Pazar - 14:17

Darıca da Mahalle iftarlarının ikincisi K.Karabekir Mahallesi’nde yapılırken, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da katılarak iftarını vatandaşlarla birlikte açtı.

            İftar öncesi masaları dolaşarak vatandaşlarla sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu ve Başkan Karabacak , vatandaşlara hayırlı Ramazanlar dilerken, Darıca Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri mini konser ve semazen gösterileriyle gönülleri fethettiler.

            Yenilen yemeğin ardından eller semaya açılarak topluca dua edildi. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak yemeğin ardından yaptığı kısa selamlama konuşmasında, davetlerine icabet eden herkese teşekkür ederek bu tür etkinlikler sayesinde insanlar arasında birlik ve beraberlik duygularının arttığı ve komşuluk ilişkilerinin geliştiğini ifade etti.Başkan Karabacak ,iftar programlarının ilerleyen günlerde diğer mahallelerde devam edeceğini vurguladı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da , etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek afiyetler diledi.

            Başkan Karabacak , teravih namazının ardından Başkanı Karaosmanoğlu’na İkram Çeşmesi’nden Osmanlı Şerbeti ikram ederek, vatandaşların büyük beğenisini kazanan, her akşam farklı bir camiide Osmanlı Şerbeti ikramı ile bir güzel geleneği Darıca’da yaşattıklarını ifade etti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki